Dnes je 7. prosinec 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Akce TÝDEN HOKEJE měla v Hlinsku úspěch Vytvořit článek
Akce TÝDEN HOKEJE měla v Hlinsku úspěch
HC Horses Hlinsko - 22. 11. 2022    457    0 Líbil se vám tento článek?

H l i n s k o  – Další a opět úspěšná akce TÝDEN HOKEJE „ Pojď hrát hokej“ se konala na hlineckém zimáku v Olšinkách v pondělí 21. listopadu 2022. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“, v těsné spolupráci s Českým hokejem Praha, přitáhla na ledovou plochu zimního stadionu v Hlinsku 31 dětí. Je zřejmé, že tato akce má již dobrou pověst. Na Hlinecku je hokej tradičním sportem již více než 100 let a početná základna dává velice dobrý předpoklad pro práci s mládeží v dalších letech.

Dříve, než se děti poprvé postavily v bruslích na led, proběhla registrace zájemců novým způsobem přes QR kód, která zrychlila celý proces. Kluci i děvčata následně obdrželi dárky v podobě značkové lahve na pití, krásného plakátu reprezentačního týmu ČR a také sladkou odměnu od klubu. Těm, co již byli zaregistrovaní, se věnovali trenéři HC Hlinsko. Než se všichni zaregistrovali, mohli si tenisákem zastřílet na brankaře v nově vybudované klubové střelnici, proběhnout jednoduchou překážkovou dráhu nebo házet pukem na plechové cíle. V této fázi se dětem i rodičům věnoval hlavní trenér mládeže Jaroslav Plíšek spolu s dalšími zkušenými trenéry.

Zatímco si děti hrály a připravovaly se na první krůčky na ledě, rodičům v klubovně představil předseda klubu Radek Chlada v připravené prezentaci všechny důležité informace týkající se toho, jak klub pracuje s mládeží, co je jejich cílem, důležité organizační informace, kdy a jak se trénuje, jak získat výstroj, které klub půjčuje zdarma, jaké výhody poskytuje klub a také, jak začátečníky po jejich registraci může v tomto programu finančně podpořit svaz Českého hokeje. V diskuzi měli prostor rodiče s jejich dotazy.

Na ledě byly děti rozděleny do čtyř skupin, kdy se každé věnovali dva trenéři. I přes fakt, že děti byly na různých úrovních v umění bruslení, každý si našel to své a postaráno bylo i o ty, které stály na bruslích úplně poprvé a jejich krůčky nebyly ještě vůbec jisté. K tomu sloužily hrazdičky, hlavní ale bylo, že si děti ve všech vyhrazených sektorech vyhrály. Byla to zábava, na ledě měli trenéři připravené hry a pomůcky tak, aby vše probíhalo nenáročnou formou. Každý viděl, že ne vše jde hned hladce a rychle a tak bude výuka i nábor pokračovat vždy ve středu od 16:30 a v sobotu od 8:15 až do konce března. Všechny potřebné informace a kontakty najdou rodiče na www.hchlinsko.cz.

Na dětech i trenérech bylo vidět, že je to na ledě baví a užívají si to. Na konec akce předvedli rodičům a dětem své umění ti nejmenší hokejisté HC Hlinsko z prvních tříd v ukázce bezkontaktního minihokeje a spolu s trenéry ukázku jízdy vpřed, vzad, brzdění i zatáčení a překládání  na kruzích kluziště. Je vidět i vzrůstající zájem děvčat. Společnou fotografií všech malých a spokojených sportovců s trenéry byla úspěšná akce ukončena.

Ohlasy: Jaroslav Plíšek - hlavní trenér mládeže: Mám radost, že na tuto svazem podporovanou akci přišlo tolik dětí a rodiče mají zájem o sport. Akci jsme věnovali velkou přípravu a to se vyplatilo. Na dětech byla vidět radost z pohybu.


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu