Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium ASONANCE a MEDOKVAS v Zemi Keltů Vytvořit článek
ASONANCE a MEDOKVAS v Zemi Keltů
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 01. 08. 2022    270    0 Líbil se vám tento článek?

První polovina prázdnin je za námi, a tak přinášíme informace o tom, co nás v Zemi Keltů čeká v srpnu.

Každý den kromě pondělí můžete navštívit skanzen a projít si ho za doprovodu a komentáře jednoho z našich průvodců a průvodkyň, nebo sami za pomoci průvodce tištěného a mapy. Dobré jídlo a pití si pak můžete dát v hostinci U Dubového Kelta. V pondělí je skanzen otevřen pouze za dobrovolné vstupné a bez jakýchkoli služeb, tedy bez průvodců a bez možnosti občerstvit se v hostinci či si nakoupit suvenýry.

V pátek 12. srpna od 19:30 se můžete tešit na koncert folkové skupiny Asonance. Před i po koncertě se můžete jít podívat s průvodcem do skanzenu. Lístky na koncert Asonance, včetně těch s denní či noční prohlídkou zakoupíte na GoOut. Akce se koná pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly. Koncert pořádáme v rámci oslav 20. výročí založení spolku Boii! – Členové spolku Boii a naši zeměkeltovští dobrovolníci mají vstup zdarma!

Hned v sobotu 13.8. nám navazuje Medokvas - festival medových nápojů a výrobků z medu. Během Medokvasu si vyslechnete povídání o včelách, projdete si stezku Včely v pravěku, ochutnáte různé druhy medovin a medů i dalších medových specialit a také si budete moci vyrobit svíčku ze včelího vosku. Během soboty nás také svými dvěma vystoupeními potěší kapela Irlanda, a to v 11 a v 15 hodin. A kdo Irlanda je? Jde o skupinu hrající instrumentální i zpívanou hudbu s keltskými kořeny, keltským feelingem a českými texty. Můžete tančit, zpívat nebo se jen tak za poslouchat a nechat se unášet melodií. Kromě programu budou probíhat i tradiční komentované prohlídky skanzenu.

A 14.8. Medokvas pokračuje, takže na povídání o včelách, ochutnávky medovin, medu a dalších specialitek či na výrobu svíček můžete přijít i v neděli.

Vstupné na Medokvas: 

Dospělí: 160 Kč

Studenti, senioři, ZTP: 130 Kč

Děti 6-15 let: 90 Kč

Rodinné (2+3): 380 Kč

Držitelé karty ZTP/P (+doprovod), tisk, děti do 6ti let: zdarma

Těšíme se na vás! 

 

Fotografie: Aleš Komárek; Lucia Landovská; Jiří Kalát; archiv kapely Irlanda; archiv kapely Asonance - Michal Fanta

 


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu