Dnes je 28. listopad 2022, svátek má René
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Blíží se start cyklistického závodu RIDLEY GRAVEL TOUR 2021 Vytvořit článek
Blíží se start cyklistického závodu RIDLEY GRAVEL TOUR 2021
Věra Dvořáková (redakce) - 06. 10. 2021    1182    0 Líbil se vám tento článek?

Závod pro milovníky gravel biků se uskuteční již tuto sobotu 9. října 2021 na Ratajích v Hlinsku! Jednodenní RIDLEY GRAVEL TOUR startuje v 15:00 hodin, prezentace proběhne od 13:30 hodin a přihlásit se lze i v den akce. Závodníci odstartují z lyžařského areálu KKL na Ratajích. Ridley Gravel Tour pořádá CK MTB Maraton Hlinsko, ředitelem závodu je Petr Brudr Svoboda.

 

Závod je určen pouze pro kola gravel a jim podobná, na horských kolech se není možné zúčastnit. Každý závodník musí s sebou vést nezbytné vybavení pro vyřešení případných technických problémů a také občerstvení. Jede se na trati o délce 58 kilometrů s převýšením 800 metrů, závodníci budou při vyhlášení výsledků rozdělení do několika věkových kategorií. Trať povede po polních a lesních cestách a silnicích. Přihláška v den závodu stojí 500 Kč.

 

Gravel kolo, nebo gravel bike je univerzální kolo s berany a širšími plášti, které má počátky v roce 1989. V tomto roce jezdil americký závodník John Tomac na horském kole s berany a závodil rovněž na silnici a nechtěl měnit úchop.

 

Více na: www.graveltour-hlinsko.webnode.cz

 

Zdroj foto: Facebook Petr Brudr Svoboda


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu