Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Cílená likvidace českého zemědělství mne nemohou nechat v klidu, říká starosta Hlinska Miroslav Krčil Vytvořit článek
Cílená likvidace českého zemědělství mne nemohou nechat v klidu, říká starosta Hlinska Miroslav Krčil
Petr Laštůvka (redakce) - 12. 01. 2022    968    0 Líbil se vám tento článek?

Starosta města Hlinska a člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil podpořil české zemědělce bouřící se proti nové vládě. Ta chce změnit systém ve vyplácení dotačních programů pro velké a malé zemědělce.

„Lži, a z mého pohledu cílená likvidace českého zemědělství mne nemohou nechat v klidu. Mám obavu, že se současná vláda svými kroky rozhodla zničit jeden z důležitých pilířů soběstačnosti suverénního státu - zemědělskou výrobu. Čeští zemědělci – to není jeden obří agro-podnik. To jsou především podniky střední velikosti, které ještě stále drží produkci s přidanou hodnotou, středně velká družstva, v nichž se sdružili ti malí vlastníci půdy. Svým konáním vláda zlikviduje nejenom zemědělskou produkci nezbytnou pro obživu obyvatel, ale zlikviduje tím i potravinářský průmysl. Důsledek bude jediný – naše ještě větší závislost, menší bezpečnost potravin a raketový růst cen jídla. Je to naprosto bezohledný útok, který přímo ohrožuje nejenom současnou generaci, ale hlavně naše děti. Čelíme drastickému růstu cen energií – proč tato česká vláda chce, abychom upadli i do chudoby potravinové? Komu vadí bezpečné české potraviny vyrobené v našem regionu?," sdělil na svém Facebook profilu Miroslav Krčil.

Velkým zemědělcům se nejvíce nelíbí připravované navýšení takzvané platby na první hektary, které by ve srovnání s aktuálním nastavením naopak zvýhodnilo malé farmáře. Agrární komora a Zemědělský svaz proto také varují ve společném dopise ministry, že kromě současné energetické chudoby v roce 2022 čeká mnoho domácností také chudoba potravinová.

„Tímto bych chtěl vyjádřit svojí plnou podporu všem zemědělcům, kteří protestují proti chystaným krokům české vlády. Mají moji plnou podporu. Nestyďme se a važme si našich dobrých hospodářů. Například u nás v Pardubickém kraji, ale třeba i na Vysočině, jich je drtivá většina. Není to nic špatného, naopak. Jako starosta i krajský radní si dobrých českých hospodářů vážím, protože si uvědomuji, že jsou důležití pro budoucnost našich dětí," dodal dále Miroslav Krčil.

 

Zdroj foto: Facebook Miroslav Krčil


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu