Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Do Hlinska přijel Lukáš Hejlík s Listováním Vytvořit článek
Do Hlinska přijel Lukáš Hejlík s Listováním
redakce iHLINSKO - 26. 06. 2022    424    0 Líbil se vám tento článek?

Na začátku června přijel do Hlinska Lukáš Hejlík s projektem Listování. Program byl určen pro žáky základních škol a nižších tříd gymnázia.

Projekt Listování má za cíl probudit u žáků zájem o čtení a sebevzdělávání. Lukáš Hejlík společně s jeho kolegou Alanem Novotným odehráli v Hlinsku čtyři představení. Dvě z nich byly určeny pro žáky prvních stupňů základních škol a dvě pro žáky druhých stupňů.

Díky tomuto projektu bylo uvedeno již více než 100 knih a na představeních byli několikrát přítomni i jejich autoři. V Hlinsku žáci viděli představení Kvak a žbluňk jsou kamarádi, které vypráví o žabákovi a ropušákovi, jež procházejí typickým přátelstvím, kde se objeví i mráček. Autorem knihy je Arnold Lobel, který napsal více než dvacet knih, jež nepostrádají humor a základními tématy je láska a přátelství. Druhým představením bylo Můj příběh: 9.58, od autora Usain Bolta. Kniha vypráví o přemýšlení špičkového sportovce a jeho duši.

V Hlineckém Multifunkčním centru se projektu listování zúčastnilo 1350 žáků. Akci pořádala Místní akční skupina Hlinecko.

 

Zdroj foto: www.mashlinecko.cz


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu