Do semifinále postupuje Hlinsko, jeho soupeřem bude Jaroměř
23. 02. 2022
visibility 1005

Hlinsko - do semifinále pohárové soutěže Pohár Vl. Martince postupuje tým HC Hlinsko. Soupeřem je tým z Královéhradeckého kraje - Jaroměř. Semifinále začíná v neděli 27.2. na ledě Jaroměře od 17 hodin.

Hlinečtí měli dobrý vstup do nedělního utkání a již v 7. minutě vedli o dvě branky, které zařídil M. Havel s T. Břízou. O minutu později však dokázal snížit M. Bureš po rychlém průniku po levé straně 2:1. Ve 12. minutě zachránily Šinkoru dvě tyčky od dalších gólů po tlaku na jeho branku. Nápor zastavilo až vyloučení na straně domácího týmu. Druhá třetina byla poznamenána řadou vyloučení. Hlinečtí nevyužili přesilovou hru pět na tři, naopak hosté vyžili brejku a na 2:2 vyrovnal Chaloupka. Radost z vyrovnání Baronům nevydržela dlouho po rychlé akci, kterou prakticky na jeden dotek sehrál Hron s Havlem, zakončil přesnou střelou P. Beneš 3:2. Domácí ubránili oslabení v 35. minutě a naopak využli přesilovou hru v poslední minutě druhé třetiny. Obránce se zbavil D.Homola a jeho přihrávku z těžkého úhlu z kleče nasměroval k pravé tyči J. Hron 4:2. Hosté se v závěrečné třetině snažili zvrátit vývoj utkání zejména v poslední desetiminutovce. Zde měli možnost přesilové hry tři na pět, ale v těchto chvílích podržel tým Vl. Saifr a za jeho záda neprošla již žádná střela. Domácí se tak mohli radovat z postupu do semifinále.

utkání: Hlinsko : HC Opočno
skóre: 4 : 2
třetiny: 2:1, 2:1, 0:0
branky domácí: 2. Havel (Bříza), 7. Havel, 34. Beneš (Havel,Hron), 40. Hron (Homola, Cejpek)
branky hosté: 8. Bureš (Franc), 32. Chaloupka (Komárek)
sestava domácí: Saifr - Lenoch P., Beneš, Fink, Brázda, Lenoch Š., Hamák, Cejpek, Homola, Hron, Havel, Chvojka, Bříza, Brožek, Hudec, Adolf, Matýs
sestava hosté: Šinkora - Jakl, Burdych, Kubíček, Daňo, Franc, Chaloupka, Koudelka, Hejduk, Komárek, Řehák, Škrabal, Křeček, Mlateček, Bureš, Mervart
rozhodčí: Čížek, Padevět, Topolský