Dramatický závěr utkání v Chocni a body pro Hlinsko
Profilovka
12. 01. 2023.
visibility 624

C h o c e ň -  Blíží se PLAY-OFF a všechny týmy finišují s přípravou i body v tabulkách. Ve skupině A i B jsou minimální bodové rozdíly soutěže jsou vyrovnané a tedy stále není jasné pořadí pro vyřazovací část soutěže. Rozhodne poslední kolo v obou skupinách a také disciplinární komise ve věcech nesehraných utkání.

Horses včera s lídrem tabulky plně bodovali a ve velice vyrovnaném utkání rozhodli třemi brankami v závěrečné třetině. Nicméně se jednalo o zajímavé utkání. Hlinečtí začali utkání velice aktivně a  Vl.Koutský v brance domácích měl plné ruce práce. Spartak se nemohl téměř 10 minut dostat do hry. Již ve 4. minutě byl v brankové situaci R. Chvojka, v 5. minutě  pálil od modré M. Nepokoj, ale teč před brankou šla mimo. I jedovka M. Machače prověřila pozornost domácího gólmana, který držel svůj tým. V 10. minutě otevřel skóre T. Grygar po střele Š. Lenocha od modré čáry 0:1. Horses v následujících minutách chtěli rychle zvýšit vedení a odchýlili se od stanovené organizace hry, což nahrálo domácímu Spartaku a jejich šancím. V 15. minutě vyrovnal Knytl, který rychle objel obránce a svoji šanci proměnil 1:1. Na začátku 18. minuty navíc otočil vývoj M. Pulpán, když tečí usměrnil střelu Lipenského za záda T. Vlka 2:1.  V 18. minutě hákoval Martinec, ale stav se do konce třetiny nezměnil.

Do druhé části šli Horses s cílem vyrovnat a neinkasovat. Již ve 21. minutě mohlo být vyrovnáno, v přečíslení dva na jedna M. Kišš předložil přihrávkou přes brankoviště gólovku O.Karáskovi, ale jeho doklepnutí do téměř prázdné branky Vl.Koutský zázračně chytil! Domácí pod tlakem faulovali ve 27. a 28. minutě, snaha Horses o vyrovnání byla ohromná, ale sérii střel a tečí pochytal bezchybný domácí gólman. Ve 35. minutě dostal příležitost k vyrovnání v brejku T. Prachař, ale i tomuto pokusu gólman odolal. Tlak Horses sílil s blížícím se koncem třetiny. Až v přesilové hře ve 37. minutě přišla chvíle M. Kišše, který vyjel po kruhu a přesnou střelou z úhlu k tyči vyrovnal stav na 2:2 ( asistence P. Kubal). Počet zásahů gólmanů v této části domácí 18, hosté 9.

Vstup do třetí třetiny měli opět lepší Horses. Ve 44. minutě se po chybě domácích na modré dostal do šance R. Chvojka s T. Prachařem, který dokázal protlačit kotouč za záda výborného Vl. Koutského 2:3. Domácí vyrovnali v přesilové hře ve 46. minutě, po nedovoleném zákroku P. Beneše na zadním mantinelu. Nabídnutou šanci domácí dokázali rychle využít, šikovnou přihrávku Martince využil Šeda k rychlé a prudké střele, která přes klubko hráčů prolétla za záda T.Vlka 3:3. Ve 47. minutě prověřil M. Machač jedovatou střelou Vl. Koutského znovu, ale musel následně sprintovat za protiútokem domácích a obětavě na poslední chvíli zabránil skokem a vypíchnutím kotouče z hole P. Prachaře v samostatném průniku mezi kruhy. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale i za cenu nedovolených zákroků. Za takový byl potrestán i J. Martinec v 52. minutě. Přesilovou hru Horses zvládli, po kombinaci T. Prachaře a M. Machače vypálil z kruhu nechytatelnou dělovku z první a přesně k tyči M. Nepokoj 3:4. Když v 55. minutě domácí opět chybovali v rozehrávce na obranné modré čáře a do brejku se dostal opět T. Prachař s R. Chvojkou svoji šanci R.Chvojka proměnil a stanovil konečný výsledek utkání 3:5. Hosté si již výsledek v posledních minutách pohlídali.

Hlasy po utkání: P. Rohlík, hlavní trenér  - „Choceň pro nás byla předposledním testem před boji v play-off. Lídr naší skupiny je ve výborné formě. Z posledních deseti utkání odešel pouze jednou poražen v prodloužení. Tomu odpovídala i naše příprava na utkání. Hodně jsme se jak v tréninku, tak při rozboru na videu věnovali systému obrany, který by Choceň eliminoval. Důležité je, že hráči naši inspiraci přijali a přenesli do utkání. Z role jsme vypadli pouze ve druhé polovině první třetiny, kdy jsme vstřelili branku a mysleli si, že soupeře budeme válcovat a hru jsme zbytečně otevírali. To se nám ihned vymstilo a rázem jsme prohrávali 1-2. O přestávce jsme si proto znovu připomněli naši koncepci. Hráči se k ní vrátili a utkání otočili v náš prospěch. Důležité pro náš úspěch byla i výborná disciplína celého týmu a kladli na to důraz při znalosti výborných přesilovek Chocně. Ve vyhroceném utkání plném soubojů jsme měli pouze jednoho vyloučeného hráče."