FK Čáslav odjela z Hlinska s prázdnou
07. 11. 2022.
visibility 730

V sobotu 5. listopadu se odehrálo poslední domácí utkání podzimní fotbalové sezony. Do Hlinska přijel soupeř z Čáslavi, kterému domácí nedali šanci gólově se prosadit. Domácím se podařilo na konci prvního poločasu vstřelit branku z pokutového kopu. V druhé polovině utkání padly celkem čtyři góly do branky hostí, z hattricku se radoval domácí Králíček. FC Hlinsko nakonec drtivě vyhrálo nad FK Čáslav s konečným výsledkem 5:0.

„I když se už blíží konec podzimní sezóny, tak jsme si řekli, že se pořád hraje o hodně bodů a minulý týden jsme pořád ještě pracovali na kondici a dynamice a v zápase to bylo vidět. Vypadali jsme kondičně i rychlostně lépe než soupeř, který byl hodně zatažen a spoléhal na rychlý protiútok. Museli jsme být pořád pozorní, aby nám na těžkém terénu při našem dobývání zataženého soupeře nějakým brejkem neohrozili naší bránu. K otevření skóre nám pomohla penalta těsně před pauzou, kdy soupeř na můj vkus zbytečně fauloval Davida Zuba otočeného zády k brance a Colet Kapanga střelou o tyč otevřel skóre,” uvedl Martin Slavík, trenér FC Hlinsko.

Trenér hlineckého A týmu zhodnotil i druhou polovinu utkání. „V poločase jsme si říkali, že musíme vydržet v aktivitě a být pořád pozorní a že utkání pak určitě zlomíme na naší stranu. A to se nám povedlo hned v úvodu druhé půle, kdy vyražený míč brankářem vrátil do sítě Martin Hlouš a o pět minut začal svůj hattrick střídající Milan Králíček. Až za stavu tři nula měli i hosté šance. Ty ale skvělými zákroky zlikvidoval náš  golman Adrian Doležal. V 75. minutě ostrý skluz na půlce na Kapangu potrestal rozhodčí červenou kartou a my chtěli přidat ještě nějaké góly. To se povedlo až v samém závěru, kdy Milan Králíček dvěma dalšími góly zkompletoval hattrick. Když bych měl vyzdvihnout nějaké výkony ,tak velmi kvalitní utkání na naší straně odehráli Lukáš Zelenka a Jan Portyš. Před posledním podzimním kolem se držíme pořád na druhém místě a velmi si tohoto umístění vážíme,” doplnil trenér Slavík.

V tabulce je Hlinsko stále na druhém místě s třiceti body. Poslední venkovní zápas se odehraje v Letohradu 12. listopadu.