Fotbalisté Hlinska ovládli derby s Chrudimí a přivezli si cenné tři body
07. 05. 2023.
visibility 829

V neděli 7. května se na fotbalovém hřišti v Chrudimi odehrálo derby mezi MFK Chrudim B a FC Hlinsko. V rámci divizních utkání se derby mezi Chrudimí a Hlinskem odehrálo již podruhé a hlinečtí fotbalisté obě tato utkání vyhráli.

Hlineckým fotbalistům se podařilo v prvním poločase ve 23. minutě utkání vstřelit branku. Fotbalisté Hlinska i Chrudimi poté měli několik gólových šancí, ale ani jednomu se nepodařilo změnit stav utkání.

V druhém poločase celek Chrudimi skóre vyrovnal, ale štěstí přálo více hostům. Na konci druhé poloviny v 90. minutě utkání se hlineckému útočníkovi M. Králíčkovi podařilo vstřelit branku hlavou při dorážce z volného přímého kopu. Hlinsko si z tak Chrudimi přivezlo výhru 1:2 a velmi cenné tři body. Aktuálně se tak nachází na šestém místě tabulky se 43 body.

Příští utkání se odehraje na domácím hřišti v Olšinkách ve středu 10. května od 18:00 hodin s TJ Velké Hamry a v neděli 14. května od 17:00 hodin s SK Vysoké Mýto.