Dnes je 10. prosinec 2022, svátek má Julie
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas FOTOREPORTÁŽ: Adámkovy folklorní slavnosti jsou zahájené Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: Adámkovy folklorní slavnosti jsou zahájené
Petr Laštůvka (redakce) - 26. 08. 2022    906    0 Líbil se vám tento článek?

V zahradách Domova seniorů Drachtinka patřilo páteční odpoledne zahájení Adámkových folklorních slavností. Po loňské pauze se jedná již o 26. ročník slavností, jejich program bude pokračovat v sobotu i v neděli. Návštěvníci si mohli na úvod poslechnout znělku města Hlinska, program byl rozdělený do tří bloků. Jako první vystoupil pěvecký sbor Domova seniorů Drachtinka, v dalším bloku dětský soubor Vysočánek a na závěr zahraniční soubor z Kapverdských ostrovů. Pořadatelem akce je MKK Hlinečan a SPT Vysočan Hlinsko.

„Dvacátý šestý ročník, to je úžasná tradice a je skvělé, že je zde takový tým, který dokázal tuto tradici u nás udržet. Po té roční pauze je dobré, když se akce obnovují, a když znovu začínáme žít. Jsem přesvědčený o tom, že potřebujeme zažívat hezké věci, abychom si vyvážili všechny ty negace a špatné zprávy, které se obvykle na nás valí z médií. Jak jsem viděl program na celý víkend, tak se určitě máme na co těšit," řekl na úvod Adámkových folklorních slavností starosta města Hlinska Miroslav Krčil.

Vystoupení pěveckého sboru Domova seniorů Drachtinka uvedla i ředitelka zařízení Bc. Miroslava Kábelová. „Letošní festival folklorních slavností zahájí zástupci té nejstarší generace a jsou to naši klienti Domova seniorů Drachtinka. A právě tihle lidé sdružuje ne to, že někdy v minulosti byli profesionálními zpěváky, jsou to lidé, kteří se sešli, navázali přátelství v našem domově a spojuje je láska a to k hudbě a ke zpěvu. Máme nejstaršího zpěváka našeho sboru, kterému je úctyhodných 93 let," řekla ředitelka DS Drachtinka Kábelová.

V sobotu pokračují Adámkovy folklorní slavnosti v památkové rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko, začátek akce je ve 14:30 hodin. Vystoupí dětské i dospělé soubory z ČR a Slovenska a soubor z Kapverdských ostrovů. Jeho vystoupení začíná v 17:30 hodin. Nedělní část slavností začíná opět ve 14:30 hodin. Součástí víkendového festivalu budou stánky s občerstvením a minipivovarem.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu