Dnes je 3. říjen 2022, svátek má Bohumil
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně FOTOREPORTÁŽ: Do volné přírody na Hlinecku byli vypuštěni čtyři výři velcí Vytvořit článek
FOTOREPORTÁŽ: Do volné přírody na Hlinecku byli vypuštěni čtyři výři velcí
Milada Laštůvková (redakce) - 16. 09. 2022    807    0 Líbil se vám tento článek?

Skupina dravců byla dnes v pátek 16. 9. 2022 vypuštěna do volné přírody v lokalitě Paseky ležící nedaleko pramene řeky Chrudimky a obce Kameničky. Do svého přirozeného prostředí byli navráceni celkem čtyři výři velcí, které měla v péči Záchranná stanice Pasíčka. Vypouštění dravců do volné přírody se také zúčastnil Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko a radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství.

Mláďata převezená z hodonínské zoologické zahrady strávila v Záchranné stanici Pasíčka tři měsíce, během kterých se připravovala na život ve volné přírodě. Výr velký je naše největší přirozeně se vyskytující sova a právě oblast na rozhraní Pardubického kraje a kraje Vysočina jim nabízí velmi přirozené podmínky a spoustu možností ke hnízdění.

„Právě sledujeme vypouštění čtyř odchovaných výrů velkých, kteří k nám byli převezeni z hodonínské zoologické zahrady. U nás se naučili létat i lovit a nyní je můžeme vypustit do přírody. Výři, které vypouštíme jsou námi odchovaná mláďata. Aby mohla žít ve volné přírodě, bylo třeba je naučit létat, vyhledávat a lovit potravu. V naší stanici Pasíčka pro ně byla připravena rozletová voliéra do přirozených podmínek,” řekl Milan Oppa, hlavní ošetřovatel ze Záchranné stanice Pasíčka.

Dva výry vypustil do přírody také radní Pardubického kraje a starosta města Hlinska Miroslav Krčil, který uvedl: „My jako Pardubický kraj obecně záchranné stanice podporujeme. Pasíčka jsou naší největší stanicí a tu podporu od nás mají. Je to stanice, kde se řeší úrazy zvířat a co je hlavní, pokud je to možné, vrací je zpátky do přírody.”

Záchranná stanice Pasíčka se věnuje záchraně zvířat z volné přírody na území Pardubického kraje. V případě, že je to možné, je jejím cílem návrat uzdraveného zvířete zpět do přírody. Handicapovaní jedinci, bez možnosti navratu do přírody, zůstávají v expoziční části areálu stanice.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu