Dnes je 5. únor 2023, svátek má Dobromila
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Fotoreportáž z Mikulášsko-vánočního jarmarku na Betlémě spojeného s rozsvícením hlineckého vánočního stromu Vytvořit článek
Fotoreportáž z Mikulášsko-vánočního jarmarku na Betlémě spojeného s rozsvícením hlineckého vánočního stromu
Věra Dvořáková (redakce) - 27. 11. 2022    778    0 Líbil se vám tento článek?

V pátek 25. listopadu se v Hlinsku před Orlovnou a na Betlémské návsi konal tradiční Mikulášsko-vánoční jarmark, který se letos uskutečnil bez jakýkoliv omezení. Návštěvníci mohli nakupovat mnoho ručně vyráběných výrobků a pochutin, pro děti byla připravena mikulášská nadílka a jako zlatý hřeb se konalo rozsvícení vánočního stromu.

Starosta Hlinska Miroslav Krčil všem návštěvníkům popřál krásné adventní svátky: “Přeji vám, abyste v předvánočním a vánočním čase dokázali zapomenout na všechny ty negativní a špatné zprávy a abychom si společně toto nádherné období Vánoc užili. Je to období, kdy se plní sny. Přeji vám, aby se i každému z vás splnil alespoň jeden sen. A aby každý z vás měl možnost, vidět někoho, komu se ten jeho sen splnil, protože, to je to nejkrásnější, co můžeme v tomto čase zažít. Je konec roku, budeme si říkat, že jsme zase o dvanáct měsíců starší. Ale na tom konci je nejkrásnější to, že zase něco nového začíná. Milí přátelé, užijte si advent, mějte krásný čas, mějte plno zdraví a plno štěstí!” 

Kromě stánků s bohatou nabídkou byl přítomen i kovář, který koval přímo před návštěvníky. Před rozsvícením stromu se zpívaly koledy a celé odpoledne Betlém obcházeli čert, anděl a Mikuláš, kteří nadělovali dětem drobné sladkosti. Stromek se rozzářil v 18:00 hodin a jeho rozsvícení bylo odpočítáno starostou města spolu s dětmi.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu