Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Fotoreportáž z návštěvního dne nových prostor střední odborné školy v Hlinsku Vytvořit článek
Fotoreportáž z návštěvního dne nových prostor střední odborné školy v Hlinsku
Petr Laštůvka (redakce) - 08. 11. 2021    1075    0 Líbil se vám tento článek?

V pátek ve dvě hodiny odpoledne se sešly více než dvě desítky lidí v prostorách bývalé administrativní budovy firmy ETA, kde po její rekonstrukci vznikla nová střední odborná škola. První skupinky zájemců o prohlídku provedl po škole starosta Hlinska Miroslav Krčil. Mezi návštěvníky převažovali bývalí zaměstnanci tradičního českého výrobce domácích spotřebičů ETA, kteří přišli zavzpomínat na své původní pracoviště.

Prohlídka začala ve vstupním vestibulu školy, kde je plánováno vybudovat recepci a bufet s občerstvením. Návštěvníci mohli nahlédnout do dílen truhlářů, skladu materiálu, učeben pro elektrikáře a truhláře, jednotlivých tříd, sborovny, zázemí pro učitele a do šaten.

„V těchto prostorách nám žáci oboru elektrikář opravovali vánoční osvětlení do města, jinak místnost funguje jako sklad materiálu," uvedl při prohlídce skladu školy Miroslav Krčil.

„Horní dvě patra této stavby jsou zatím nevyužita, ale připravujeme zde vzdělávací centrum. Budova pak bude fungovat jako dva samostatné objekty - škola a vzdělávací centrum se samostatným proskleným vchodem umístěným v zadní části budovy. Ve škole nyní probíhají výcviky odborných předmětů a výuka teorie je zatím v budově gymnázia, ale postupně se veškeré odborné vzdělávání přesune sem. Vybavení školy se pořizuje postupně a jak budou přibývat žáci, bude se zařízení také doplňovat," zmínil během prohlídky Miroslav Krčil.

Starosta Krčil při prohlídce zmínil také zajímavost, že každá učebna má na podlaze jiné lino.

Investorem do budovy je město Hlinsko a investorem do vybavení Pardubický kraj, který je zřizovatelem školy.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu