Dnes je 7. prosinec 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Politika Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický stáhl svou kandidaturu do sněmovny Vytvořit článek
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický stáhl svou kandidaturu do sněmovny
Petr Laštůvka (redakce) - 14. 04. 2021    1351    0 Líbil se vám tento článek?

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický vydal včera odpoledne prohlášení, že nebude v podzimních volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny. Až do víkendového sjezdu ČSSD totiž plánoval kandidovat z posledního 19. místa, aby podpořil volební preference své strany. Nyní se chce naplno věnovat práci pro Pardubický kraj.

 

„Původně jsem předpokládal, že letos z posledního 19. místa kandidátní listiny podpořím sociální demokracii v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Okresní i krajské konference proběhly, následně i sjezd. Po zvážení všech osobních i politických souvislostí jsem dospěl k názoru, že místo uvolním dalším v pořadí. Sjezd podpořil jednu z možných strategií, která získala podporu většiny delegátů. Proto si myslím, že by ČSSD měla mluvit jedním hlasem nejen v rámci vedení, ale také hlasy kandidátů do sněmovních voleb. Dám tedy šanci koncepci, která zvítězila a říjnových voleb se nezúčastním. Své rozhodnutí jsem již zaslal na krajský sekretariát ČSSD a také do rukou předsedy krajského předsednictva ČSSD Janu Chvojkovi," sdělil na svém Facebook profilu Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

 

Martin Netolický dále uvedl, že se bude naplno věnovat práci pro Pardubický kraj, protože epidemická situace v ČR stále není úplně stabilní a je třeba napnout všechny síly k jejímu zvládnutí a také zvládnutí všech souvisejících aktivit.

 

Pardubický kraj aktuálně zahajuje největší investici ve své historii do krajských nemocnic, silničního hospodářství a dalších oblastí. Současně ale musí bojovat se ztíženou ekonomickou situací a objemově hubenějším rozpočtem než v předchozích letech.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu