„Pro výjezdové jednotky jsme objednali sedm kusů zásahových kalhot a kabátů. Každoročně se nám daří v rozpočtu najít prostor pro standardní obnovu a doplnění provozního materiálu. Pořízení zásahového oblečení je poměrně finančně náročné, jeden oblek se pohybuje v řádu desítek tisíc korun. Počítáme s tím, že i příští o se nám podaří vyčlenit na vybavení obvyklou částku," dodal starosta Hlinska Miroslav Krčil.
Kromě zásahového oblečení investuje Hlinsko také do obnovy vozového parku. Aktuálně město čeká na dodání cisternového vozidla CAS 20. Očekávaná cena je téměř 10 milionů korun. Polovinu investice pokryjí dotace od státu i Pardubického kraje, zbylou částku pak uhradí město ze svého rozpočtu.
Starosta Krčil uvedl, že nový cisternový vůz je již ve výrobě a předpokládá se, že bude městu dodán na jaře příštího roku. „Město Hlinsko v předchozích letech vybavilo výjezdové jednotky v Blatně, Chlumu i Hlinsku dopravními automobily. Aktuálně je potřeba obnovit také další část vozového parku, a to cisternový vůz, který už dnes nesplňuje všechny současné požadavky," dodal.
Investice do hasičského vybavení mají zásadní význam pro zajištění bezpečnosti hasičů i efektivity jejich zásahů. Díky pravidelné obnově výstroje a vozového parku jsou jednotky lépe připraveny na zásahy i v náročných podmínkách. Výjezdové jednotky z Hlinska tak mohou čelit i těm nejnáročnějším situacím s moderním vybavením, které odpovídá současným standardům a umožňuje rychlé a bezpečné zásahy v terénu.
Město Hlinsko dlouhodobě klade důraz na podporu bezpečnostních složek a v plánu je i nadále pokračovat v modernizaci vybavení pro výjezdové jednotky. Tento krok posiluje bezpečnost obyvatel města a přispívá k zajištění kvalitní a spolehlivé pomoci v krizových situacích.
hasiči Hlinsko Miroslav Krčil