Hlinečtí hokejisté přijeli z Trutnova bez bodů
20. 12. 2021.
visibility 910

Ani v dalším utkání s týmy Královéhradeckého kraje se nám nedařilo a nedaří se zejména v obranné činnosti celé pětice hráčů. V utkání jsme se ujali vedení, pak stále dotahovali až na 6:5 a v power play inkasovali do prázdné branky.

Již po 23 vteřinách jsme na ledě ještě vloni druholigového Trutnova vedli po rychlé akci zakončené přesnou střelou T. Břízy nad rameno Jeschkeho 0:1. V 6. minutě vyrovnal Smékal a při vyloučení Beneševa 11. domácí využili početní výhodu a otočili stav na 2:1. Bohužel ještě v té samé minutě fauloval ujíždějícího protihráče Š. Lenoch a nařízené trestné střílení Krsek proměnil 3:1. Hlinečtí se nevzdávali a do konce třetiny srovanli stav na 3:3 hráči prvního útoku Bříza s Homolou. Na začátku druhé třetiny jsme měli opět výborný vstup, 5 minut jsme drtili v defenzívě domácí hráče, ale z náporu nebylo nic než spálené gólové  šance a nastřelená horní tyč Jeschkeho brány! V druhé polovině náš tlak ustal a domácí se opět dostali do hry po vyloučení, které jsme ubránili. V 37. minutě po nevyhozeném kotouči s obranného pásma se domácí opět ujali vedení brankou Oppelta. I začátek závěrečné třetiny se hostům povedl, při signalizovaném faulu trutnovského hráče zamkla šestice hlineckých hráčů domácí před brankou a ve 42. minutě Homola po přihrávce Cejpka zametl pohotově kotouč do branky 4:4. Ve 48. minutě 2x zasahoval hlinecký gólman Sodomka při šancích domácích. Ve 49. a 52. minutě nás dvě hrubky stály následných hodně sil, protože domácí odskočili o dvě branky 5:4, 6:4 a nastalo opět dobývání trutnovské branky. To se povedlo sedm minut před koncem, kdy Homola snížil na 6:5. V 56. minutě měl šanci Beneš, ale Jechke střelu chytl. Hlinečtí zkusili ještě závěrečnou power-play, ale tu zmařil 40 vteřin před koncem Šimoníček, který se s kotoučem prokličkoval z pásma a do prázdné branky potvrdil výhru domácích na konečných 7:5.

utkání: HC Trutnov : Hlinsko
skóre: 7 : 5
třetiny: 3:3, 1:0, 3:2
branky domácí: 6.Smékal (Gabriel) 11.Gabriel (Chytráček) 11. Krsek 37. Oppelt 49. Janoušek (Šimoníček) 52. Gabriel (Tatar) 60. Šimoníček
branky hosté: 1. Bříza (Homola) 17. Homola (Adolf,Chvojka) 18. Bříza (Homola,Cejpek), 42 Homola (Cejpek,Beneš) 53. Homola (Bříza, Beneš)
sestava domácí: Jeschke - Mlčák, Junek, Minařík, Mostecký, Zákravský, Křížek, Šimoníček, Tatar, Oppelt, Novák, Chytráček, Smékal, Rada, Janoušek, Gabriel, Krsek
sestava hosté: Sodomka - Fink, Beneš, Lenoch P., Adolf, Lenoch Š., Brázda, Hamák, Cejpek,Homola,Bříza, Chvojka, Brožek, Zdražil,Netolický, Matýs, Kulhánek