Hlinečtí Horses vybojovali bod na ledě lídra, Kišš zazářil hattrickem

před 22 hodinami

Třetí venkovní zápas hlineckých hokejistů v Moravské Třebové přinesl další důležitý bod do tabulky, tentokrát z ledu lídra soutěže. V rychlém a dramatickém, avšak slušně hraném utkání se nakonec radovali domácí. Nechybělo však mnoho a zápas mohl skončit také porážkou domácích v základní hrací době, protože ve třetí třetině Horses výrazně tlačili na soupeřovu branku, a jen díky neskutečným zákrokům brankáře Peksy se podařilo odvrátit obrat ve skóre.

Od první minuty se hrál svižný hokej. Již ve 30. vteřině prověřil Nepokoj nebezpečnou střelou domácího brankáře. Ve 3. minutě si vytvořili šanci Novotný s Kubíčkem, ale tu nedotáhli do konce. V páté minutě fauloval Maška na modré čáře Zdražila, ale domácí dokázali oslabení ubránit, i přes šance Nepokoje a střely Kišše. Domácí odpověděli protiútoky a v 5. a 7. minutě se Augustin pokoušel překonat Krause střelami z kruhů. Po jeho akcích domácí zvýšili aktivitu a několik závarů řešil Kraus. V 9. minutě se domácí ujali vedení, když Kavan po vyhrané buly přesně zamířil a zvýšil na 1:0. Hlinsko mohlo vzápětí vyrovnat po akci Rohlíka, ale T. Bříza netrefil odkrytou branku. Domácí odpověděli brejkem Paličky, ale Kraus byl opět úspěšný. Druhou branku domácí přidali při přesilové hře po vyloučení Lojka. Střela Holuba od modré, tečovaná nohou před brankou, skončila nad vyrážečkou Krause – 2:0. Palička měl další šanci v 16. minutě, ale Kraus opět zasáhl, a naopak minutu před koncem první třetiny orazítkoval tyč soupeřovy branky Novotný.

Na začátku druhé třetiny se podařilo snížit na 2:1 Novotnému po přihrávce Kubička. Tento stav však nevydržel dlouho, protože domácí Augustin využil nepohlídané střední pásmo a zvýšil na 3:1. Hlinečtí bojovali dál a ve 28. minutě využili přesilovku. Skvělá přihrávka Machače našla Olivu, který poslal puk volnému Kiššovi, a ten z první překonal Peksu – 3:2. O minutu později udělali domácí chybu ve středním pásmu, a Havel z přečíslení překvapivou bekhendovou střelou vyrovnal na 3:3. Domácí hrozili především z rychlých brejků a využívali našich chyb. Jednu z nich v 38. minutě potrestal Palička, který vystihl nepovedenou přihrávku Břízy a proměnil samostatný nájezd – 4:3. Horses nesložili zbraně a zatlačili domácí do defenzívy, ale šance Kubíčka, Havla ani střela Kišše, kterou Peksa vyrazil hlavou, zůstaly nevyužity.

Ve třetí třetině šli Hlinečtí od začátku za vyrovnáním. Do brejku ujel Havel, ale jeho šanci na poslední chvíli zneškodnil obránce domácích. Ve 42. minutě po rychlé kombinaci Novotného s Olivou znovu skóroval střelecky disponovaný Kišš a vyrovnal na 4:4. O minutu později fauloval Netolický a hosté měli přesilovku, kterou však nevyužili. Domácí se opět dostali do vedení v přečíslení dva na jednoho, kdy se mezi kruhy prosadil Müller – 5:4. Horses opět zatlačili soupeře a v 53. minutě si Kišš najel na Kubíčkovu přihrávku a tvrdou střelou vyrovnal na 5:5, čímž zároveň završil hattrick. V 55. minutě dostali domácí možnost přesilové hry, ale Hlinečtí obětavě bránili a soupeři nedovolili znovu skórovat.

Ani prodloužení nerozhodlo, přestože domácí měli další přesilovku. Oliva dokonce mohl v oslabení skórovat, ale Peksa jeho tvrdou střelu ukryl v lapačce. O vítězi tak rozhodly až nájezdy. Po první sérii byly vyrovnané 2:2, ale ve druhé sérii proměnil Augustin, zatímco Novotný neuspěl, a domácí se mohli radovat ze zisku dvou bodů.

Hodnocení trenéra
L. Kunz (hlavní trenér): "Předvedli jsme pěkný hokej, stále jsme dotahovali nepříznivý stav. Cením si, že všichni hráči bojovali o každý kotouč a dokázali soupeře i přehrávat. Vyrovnali jsme a měli jsme šance utkání i vyhrát. Bod jsme si určitě zasloužili, při větším štěstí v proměňování šancí jich mohlo být i více."

HC Slovan M.Třebová vs. HC Hlinsko Horses
- skóre: 6 SN : 5
- třetiny: 2:0, 2:3, 1:2, P 0:0, SN 1:0
- branky domácí: 9. Kavan (Vaňous), 14. Holub (Vaňous, Kavan), 23. Augustin (Vaňous, Maška), 38. Palička (Netolický), 48. Müller (Marek, Cekr), rozh. náj. Augustin (TS)
- branky hosté: 22. Novotný (Kubíček, Machač), 28. Kišš (Oliva, Machač), 29. Havel, 42. Kišš (Oliva, Novotný), 53. Kišš (Kubíček)
- sestava domácí: M. Peksa (P. Řoutil) — J. Schejbal, O. Holub, F. Cekr, M. Netolický, L. Janků, M. Blaháček, D. Kuchař — M. Maška, D. Marek, L. Šíp, P. Vaňous, T. Kavan, D. Cach, P. Skopal, F. Palička, J. Müller, V. Augustin
- sestava hosté: M. Kraus (J. Sláma) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, J. Boukal, T. Grygar, J. Oliva, M. Lojek — J. Kubíček, Š. Malenovský, A. Novotný, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, M. Zdražil

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.