Hlinečtí Koně nedovolili Orlům z Lanškrouna překvapení
10. 11. 2022.
visibility 666

H l i n s k o -  V předposledním kole první části soutěže přivítali domácí soupeře z Lanškrouna. Orli přijeli povzbuzeni dvěma předchozími výhrami, kdy deklasovali Poličku 7:0 a v následném utkání přehráli na nájezdy Litomyšl 2:1. Přijel tedy soupeř s vítěznou formou. Čekali jsme samozřejmě urputný souboj s rychlým soupeřem. Se stejným soupeřem však sehrajeme ještě odložené utkání v pátek v Lanškrouně a tím bude před posledním nedělním kolem srovnaný počet utkání všech týmů.

Úvod utkání se nevyvíjel  pro domácí rozhodně podle předpokladů, protože v 5. minutě prohrávali po brance Markla 0:1 a v 7. minutě po brance Kužílka to bylo již 0:2. Obě branky padly po nedůrazném obsazení hráčů soupeře v předbrankovém prostoru. Nebylo na co čekat a nějaký impuls pro hru týmu byl nutný a v brance domácích došlo ke střídání gólmanů místo P. Sodomky nastoupil T. Vlk. Hru domácích změnila situace v 8. minutě , kdy po podražení J. Jílka v brejkové brankové příležitosti bylo nařízeno trestné střílení. Exekuce se zhostil M. Kišš, výborně a přesnou střelou k tyči snížil na 1:2. Domácí si začali vytvářet brankové situace, ale střely M. Nepokoje i R.Chvojky Nimmerichter v brance hostí dokázal eliminovat.

Druhá třetina byla  zcela v režili domácích, jak střelecky, tak brankově. Hlinečtí si vytvořili veliký tlak, hosté faulovali a v přesilové hře se podařilo rychle vyrovnat D. Brožkovi s asistencí M. Machače 2:2. O tři minuty později rozjásal fanoušky J. Hron, když se prosadil v předbrankovém prostoru po přihrávce P. Štěpánka 3:2. Následovala další slibná akce, kdy M. Kišš pálil na branku a odražený kotouč od horní tyče následně  dostal za záda gólmana hostí rukou, proto nemohla být branka uznána. Do 31. minuty se hrálo prakticky jen před brankou hostí.  Orli zahrozili rychlým protiútokem, který se jim podařilo využít proti více méně vychladlému T. Vlkovi, který byl 16. minut bez práce. Snížill opět F. Kužílek 3:3. Domácí nepolevili v tlaku. Šanci na zvýšení stavu zahodil T. Cejpek, když se mu nepovedlo zamést kotouč kolem tyče do volné branky. Ve 34. minutě při hře 4 na 4 zvýšil  M. Machač po souhře s M. Kišem a R.Chvojkou 4:3 a o minut později využil přesilovou hru 4 na 3 M. Kišš po pohledné akci R.Chvojky s M. Nepokojem 5:3. Následovaly další šance domácích, blízko k brance měl T.Gregar. Tlak domácích zastavilo vyloučení ve 39. minutě, kdy pykal D.Brožek.

V závěrečné třetině si domácí udržovali dvoubrankový rozdíl účinnou obranou, Orli se nadechli k náporu zvýšili rychlost bruslení a snažili se o korigování na rozdíl jedné branky, ale domácí dokázali organizovanou hrou zastavovat jejich akce na hranici modré čáry. Soupeř riskoval ale nevyhnul se faulu ve 46. minutě a na trestnou lavici putoval T. Krč. Domácí dokázali soupeře rychlou rozehrávkou rozebrat a tuto šanci nepromarnil M. Nepokoj, který dělovkou z kruhů zvýšil na 6:3. Domácí si již brankový stav pohlídali a nezměnil se ani při vyloučení domácích v závěru utkání.