Hlinečtí Koně odstartovali přípravu proti Sklářům výhrou
06. 09. 2021.
visibility 909

V prvním ze šesti přípravných utkáních domácí zaslouženě zvítězili. Soupeř měl za sebou již jedno vítězné utkání proti Ledči n/S. (5:0). V první třetině byla na domácích vidět dlouhá herní přestávka. Skláři zahájili hru aktivněji a v  6. minutě zachránila domácí od branky tyčka a následně skvělý švih betonem P.Sodomky po dorážce. Domácí odbránili i přesilovku soupeře  v 7. minutě. Ve 14. minutě se prokličkoval přes dva hráče T. Cejpek, natáhl si k tyči i brankáře a předložil loženku M. Zdražilovi, který z první zakončil do volné branky na 1:0.

I v úvodu druhé třetiny měla Světlá šance na vyrovnání, ale chybovala ve 26. minutě, kdy v rohu vybojoval kotouč J. Dítě a přesně přihrál na volného T.Hudce, který vymetl horní roh Hanákovy svatyně. Skóre se měnilo na 2:0. Ve 28. mintě byl vylouček do konce utkání Fink a vzápětí M. Zdražil. V dlouhém oslabení domácích využili Skláři přesilovou hru, kdy po střele obránce zamířil do branky domácích Kopecký a snížil na 2:1. Hlinečtí však bezprostředně zatlačili hosty do defenzívy a po akci T. Pavlaty za brankou přihrál M. Havel přesně na najetého J. Dítě, který bez přípravy zakončil nad vyrážečku Hanáka. Hlinska tak vedlo 3:1. O minutu později po vyhrané buly P. Pelána překvapivou střelou zvýšil R. Chojka na 4:1. Hosté nevyužili přesilovku ve 43. minutě po vyloučení J. Jílka, který byl vylouček po střetu s brankářem Hanákem. Ten se při pádu na led nešťastně zranil a otřesený musel vystřídat. Když na začátku 51. minuty zvýšil na 5:1 po pěkné akci a přihrávce Š. Lenocha prudkou střelou J. Plachý, bylo rozhodnuto. Skláři však nesložili zbraně a o minuto později měl V.Kekula plné ruce i nohy práce po spršce střel, kdy chytal i s půjčenou holí od obránce, ale kotouč za záda nepustil. Tečku za utkáním udělal v 59. minutě M. Havel, když po asistenci R. Chvojky zvýšil na 6:1.

Příští druhé přípravné utkání hrají hlinečtí na ledě Chotěboře v pátek 10.9. a v neděli zajiždí k odvětě do Světlé n/S.