Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinsko připravuje investiční záměry a plány pro rok 2021 Vytvořit článek
Hlinsko připravuje investiční záměry a plány pro rok 2021
Věra Dvořáková (redakce) - 22. 02. 2021    1152    0 Líbil se vám tento článek?

Město Hlinsko v tomto roce vypsalo již několik výběrových řízení na opravy a rekonstrukce místních komunikací. Jedná se o ulice Kavánova, Erbenova a Máchova. Dále se město chystá nechat zrekonstruovat ulici Holetínskou, která vede ke koupališti včetně části parkovacích ploch.

 

V současnosti se také plánuje zbudovat devět nových míst, kde budou umístěny podzemní kontejnery. Převážně se bude jednat o oblast hlineckého sídliště.

 

Město Hlinsko se aktuálně koordinačně podílí na investici společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim, jedná se o rekonstrukci a zkapacitnění kanalizace v ulici Komenského a Čelakovského a částečně v hlineckém Betlémě. Tato akce má eliminovat zatápění centra města při rozsáhlých deštích.

 

Další velkou investicí, kterou město Hlinsko letos čeká, je první etapa rekonstrukce komunikace Resslova (od světelné křižovatky přes Blatno).  Rekonstruovat se bude v první etapě část komunikace směrem od Jeníkova k prvnímu mostu v Blatně směrem a části komunikace před pizzerií.


“Stejně jako každý rok jsme vytipovali akce, které bychom rádi spolufinancovali z dotací, jedná se o rekonstrukci dvou komunikací a v současné době plánujeme projekt výstavby chodníků na ulici Rváčovská směrem od železničního přejezdu. Jedná se o složitý projekt, jehož příprava trvá poněkud déle, než já osobně bych si představoval, protože to vidím jako potřebnou věc. Nicméně i tady prověřujeme možnost získání dotace alespoň na některé činnosti.” uvádí starosta města Hlinska Miroslav Krčil.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu