Hlinsko rozhodlo derby v Chrudimi již ve druhé třetině

Profilovka
před 16 hodinami

V derby kola, které připomnělo dlouholetou rivalitu mezi Chrudimí a Hlinskem, se prosadili "hlinečtí koně". Po vyrovnaném začátku se hosté ujali vedení, ale druhá třetina rozhodla, když Hlinsko třemi rychlými góly zlomilo odpor domácích.

Obě mužstva začala opatrně, ale Hlinsko postupně převzalo iniciativu. Ve 3. minutě zahrozil rychlým protiútokem Kubíček s Novotným, ale kotouč v rozhodující chvíli sjel z hole a akce tak domácí branku vážněji neohrozila. O minutu později uzamkla třetí hlinecká formace Chrudim v jejím obranném pásmu, když Beneš s Karáskem předvedli pěknou kombinaci.

V 7. minutě vybojoval před brankou soupeře puk Adam Bříza a založil gólovou akci. Machač po spolupráci s Nepokojem rozvlnil síť za Novotným a Hlinsko vedlo 0:1. Hosté mohli přidat další góly, ale chrudimský gólman Novotný zlikvidoval šance Novotného s Olivou a následně i kombinaci Havla s Rohlíkem v 15. minutě. Hlinsko pozorně bránilo už ve středním pásmu a domácí střely kryl spolehlivý Sláma. Chrudim měla možnost vyrovnat v 18. minutě, ale akci Štěpánka, který se po dvou úspěšných sezónách v Hlinsku vrátil domů, opět zneškodnil gólman hostů.

Do druhé třetiny vstoupili hosté aktivněji. Nepokojova střela a teč Havla ještě neznamenala změnu skóre, ale ve 23. minutě využil Havel přesilovku po faulu Mlejnka a zvýšil na 0:2. O minutu později byl vyloučen Zdražil, ale Chrudim přesilovku nevyužila, naopak hosté pozorně bránili a Sláma kryl nebezpečné pokusy domácích, včetně střely Mlejnka. Hlinsko přežilo i další oslabení ve 29. minutě po faulu Beneše. I v oslabení se dostal do brejku Havel, ale před brankou domácích byl podražen. Nařízené trestné střílení však Novotný vystihl a Havel svůj pokus neproměnil.

Rozhodující momenty přišly ve 33. minutě. Do rychlého protiútoku vyslal Bříza Havla, který tvrdou střelou zvýšil na 0:3. Jen o 18 vteřin později se prosadil Kišš po pěkné kombinaci s Novotným a Kubíčkem a skóre bylo 0:4. Na začátku 36. minuty Hlinsko udeřilo znovu, když Kišš střelou po ledě zvýšil na 0:5 po další přesné souhře. Chrudim se dostala pod tlak, ale hlinecká obrana fungovala perfektně.

V závěrečné třetině se domácí snažili vývoj utkání zvrátit. Ve 45. minutě snížil Štěpánek na 1:5 po kombinaci Kostky a Dobiáše. Domácí se postupně dostávali do dalších šancí, ale bezchybný výkon brankáře Slámy udržel Hlinsko v bezpečí. Závěr zápasu ovlivnilo vyloučení Rohlíka do konce utkání, ale hosté utkání bez problémů dohráli a zaslouženě zvítězili.

Hodnocení trenéra: L. Kunz, hlavní trenér Hlinska, po zápase řekl: „Kluci předvedli skvělý výkon, který byl v takto důležitém derby na ledě rivala klíčový. Hráči plnili taktické pokyny, gólman nás podržel a zaslouženě si odvážíme tři body do tabulky.“

HC Chrudim vs. HC Hlinsko Horses
- skóre: 1:5
- třetiny: 0:1, 0:4, 1:0
- branky domácí: 45. Štěpánek (Dobiáš)
- branky hosté: 8. Machač (Nepokoj), 23. Havel (Rohlík), 33. Havel (Bříza, Machač), 33. Kišš (Kubíček, Nepokoj), 36. Kišš (Kubíček, Novotný)
- sestava domácí: L. Novotný — M. Felcman, D. Hrdlička, F. Hybeš, D. Pejzl, M. Urban, V. Mlejnek, V. Pilař — Z. Formánek, P. Štěpánek, N. Langr, M. Kostka, T. Novotný, V. Novák, V. Felcman, U. Dobiáš, J. Polák
- sestava hosté: J. Sláma (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, T. Grygar, J. Oliva — A. Novotný, M. Havel, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, O. Procházka, J. Kubíček, M. Zdražil, A. Bříza

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.