Hlinsku se v Lanškrouně dařilo, rozhodla první třetina
01. 12. 2022
visibility 685

L a n š k r o u n - I ve čtvrtém utkání v řadě hlinečtí plně bodovali, tentokrát na ledě Orlů. V utkání rozhodl dostatečný brankový odstup dosažený v první třetině.

Do utkání nastoupili Horses aktivně, již ve 4. minutě se bruslařsky prosadil J. Jílek, ale jeho střela po překonání obránců šla nad horní tyč. Tlak hlineckých zastavilo oslabení v 8. minutě, přesto se v něm podařil protiútok P. Finka po pravém kříle a beckhendovou střelou z velkého úhlu nachytal Nimmerichtera v brance domácích na "hruškách", hosté šli do vedení 0:1. Ve 12. minutě se pokoušel prosadit Švub, ale gólman T. Vlk si na střelu povyjel a s jistotou ji chytil. O minuty později si na ledě rozumněli M. Kišš s R. Chvojkou a připravili gólovku T. Hudcovi, který si sjel před branku z modré čáry a dorážkou zvýšil na 0:2. Když se v přesilové hře  v 16. minutě podařila kombinace M. Nepokoje a M. Machače , ke kotouči se dostal R. Chvojka a přesnou střelou mezi betony Nimmerichtera zvýšil na 0:3. Převaha byla jednoznačně na straně hostí. Domácí hrozili z ojedninělých individuálních akcí, ale T. Vlk byl úspěsný i proti brejku Šembery ve 20. minutě.

Ve druhé části Orli zvýšili aktivitu i bruslení a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 29. minutě mohl zvýšit M. Zdražil, ale jeho teč šla nad horní tyč. Horses bodovali ve 36. minutě po přesné přihrávce R. Chvojky na modrou čáru, odkud pálil M. Machač. Jeho střela letící přes klubko hráčů měla správný směr k levé tyči 0:4. Domácí přitvrdli ke konci druhé části, což odnesl zraněním ramene D. Králíček.

Ve třetí části se stále aktivně hrající Orli dostali hned v úvodu do dvou brankových příležitostí, ale T. Vlk byl opět na místě a zlikvidoval velkou šanci Pejchy. Skóre se měnilo až v 51. minutě po akci O. Karáska. Ten objel branku domácích, R. Chvojka přesnou zpětnou přihrávku poslal na najetého M. Machače, který zakončil nechytatelnou dělovkou pod horní tyč 0:5. Poslední minuty se ze strany hostí dohrávaly, ale po chybné rozehrávce v předbrankovém prostoru se ke kotouči dostal nejlépe hrající domácí útočník Pejch a snížil na konečný stav 1:5. Závěr utkání si hosté již zkušeně pohlídali.

Hlasy po utkání:  P.R ohlík hlavní trenér - Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a čekali na rychlé protiútoky. Výborný výkon podal brankař T. Vlk. Škoda inkasované branky po hrubé individuální chybě.