Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Školství Investice Hlinska v roce 2021: Nové prostory střední odborné školy v budově bývalé firmy ETA Vytvořit článek
Investice Hlinska v roce 2021: Nové prostory střední odborné školy v budově bývalé firmy ETA
Věra Dvořáková (redakce) - 14. 01. 2022    493    0 Líbil se vám tento článek?

Prostory bývalé administrativní budovy firmy ETA již slouží studentům střední odborné školy. Vzdělávat se zde mohou zájemci o učební obory truhlář, elektrikář a mlékař. K obnovení víceoborového učňovského školství došlo v regionu po více než 16 letech.

 

Ve škole již nyní probíhají výcviky odborných předmětů, teorie je zatím vyučována v budově gymnázia. Vše je však již připraveno na celkovou výuku a čeká se jen na dovybavení školy a přibývání nových žáků. I tak má ale škola nejlepší vybavení učeben a dílen v regionu.

 

„Celý projekt návratu středního odborného školství k nám do Hlinska  je výsledkem spolupráce mezi městem a krajem, kdy město Hlinsko připravilo pro nové obory zázemí tím, že zrekonstruovalo budovu bývalého technického úseku firmy ETA a kraj financuje vybavení a provoz. Ve spádové oblasti Hlinecka díky tomu škola nabízí nejmodernější zázemí," uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.

 

Investorem do budovy je město Hlinsko a investorem do vybavení Pardubický kraj, který je zřizovatelem školy. 

 

Ve vestibulu budovy se pracuje na vybudování recepce a bufetu s občerstvením. Škola má kromě tříd a dílen také sklad materiálu, sborovnu, zázemí pro učitele a šatny. Horní dvě patra budovy jsou zatím nevyužita, nyní se zde připravuje vzdělávací centrum pro veřejnost.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu