Kohouti rozhodli v přesilovkách. Stav série 1:1
26. 01. 2023.
visibility 792

H l i n s k o - V sérii play-off hrané na tři vítězná utkání vyrovnali hosté stav na 1:1.  Super návštěva - 625 diváků vidělo výbornou první třetinu domácích. Při hře v pěti byl vyrovnaný duel, zápas se lámal při nevyužití dvojnásobné početní výhody v přesilové hře domácích pět na tři v 26, minutě utkání za stavu 2:2. Naopak Kohouti dvě přesilové hry využili a to rozhodlo. Čtyři branky dali v přesilových hrách. Nicméně deset vyloučených na každé straně je až příliš.

Již první minuty ukázaly vývoj utkání. Ve 3. minutě byl vyloučen T. Prachař a za malý okamžit se hosté radovali z využité přesilovky, kdy z pravého kruhu otevřel skóre tvrdou střelou Augustin 0:1. V 6. minutě za podražení pykal Augustin a domácí po minutě a souhře T. Prachaře s M. Nepokojem, který nabil P. Benešovi bylo vyrovnáno 1:1. V 9. minutě mohlo být radostněji, když se na branku Krause řítili v přečíslení 3 na 1 hráči druhé útočné řady, ale Krause nepřekvapili. V 11. minutě opět pykal Augustin za vražení M. Zdražila na hrazení, domácí šanci bohužel nevyužili. Nicméně se vynutili tlak na branku, který zužitkoval v 16. minutě J. Jílek dorážkou do branky po přirhávce M. Zdražila, který vybojoval kotouč na zadním mantinelu a domácí šli do vedení 2:1. V 18. minutě však hosté hrají opět přesilovou hru.

Druhá část byly poznamenaná  šesti vyloučenými na domácí straně a sedmi na druhé, což poznamenalo vývoj celého utkání. Kohouti vyrovnali ve 23. minutě při vyloučení J. Jílka, když od modré pálil Augustin a tečí vyrovnal stav na 2:2 Sedlák. Horses nevyužili přesilovou hru ve 24. minutě po faulu Semoráda. A nevyužili ani dvojnásobnou přesilovou hru ve 26. minutě, když pykal Král a Sedlák, zde se lámal chleba a ovlivnilo to celkovou hru domácích v následujících minutách. Naopak hosté v nabídnutých početních výhodách dokázali hned dvakrát skórovat. Nejdříve Schejbal v 35. minutě střelou od modré čáry k levé tyči 2:3 a následně ve 36. minutě využil přesilovku opět Sedlák nepovedenou střelou od modré, která přes klubko hráčů projela po ledě do branky 2:4. Hosté mohli ještě zvýšit po akci Augustina v 38. minutě, ale T. Vlk dokázal střelu eliminovat a stějně tak tvrdou střelu Hradila v 39. minutě.

Do závěrečné třetiny nastupovali Horses s cílem vyrovnat nepříznivý stav. Nicméně opět vyloučení na straně domácích. Oslabení dokázali Horses ubránit, ale ne již akci Augustina se Sedlákem ve 44. minutě,  který zvýšil na 2:5 a završil svůj hattrick. Když ve 48. minutě proměnil z těžkého úhlu Pavlovský střelu pod horní tyč bylo definitivně rozhodnuto 2:6. V 50. minutě mohl snížit nepříznivý stav D. Brožek, který se prokličkoval přes dva hráče až před Krause, ale jeho beton zblízka již nepřehodil. Brankou v 55. minutě uzavřel stav na konečných 2:7 Veverka. Závěrečné vyloučení domácích v 59. minutě již na stavu nic nezměnilo.

Hlasy po utkání: P.Rohlík trenér, A týmu: „Připravovali jsme se na to, že soupeř po domácí prohře vyvine ještě větší úsilí než na domácím hřišti. První třetinu jsme však zvládli výborně a vedli 2-1. Pak nás ovšem vítězství stála řada našich vyloučení. První pětka soupeře proměnila čtyři přesilové hry a utkání rozhodla. V rovnovážném stavu jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Kdyby nám někdo před sérií řekl, že bude stav po prvních utkáních 1-1, tak bychom to určitě brali. Z dnešního utkání si musíme vzít ponaučení a hrát v dalším disciplinovaněji. Tým zaslouží pochvalu jak tvrdě před výbornými fanoušky pracoval. V neděli u Kohoutů budeme připraveni a uděláme vše pro naši výhru."

R. Chlada, předseda klubu HC Hlinsko : „Chci poděkovat všem šesti stům fanouškům, že přišli podpořit náš tým - Fanklub neúnavně hnal naše hráče a bylo to skvělé. D ě k u j e m e. V neděli chceme vyhrát a ve středu doma opět také."