Dnes je 5. únor 2023, svátek má Dobromila
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Město Hlinsko Na půdě hlineckého muzea vznikne plnohodnotný depozitář Vytvořit článek
Na půdě hlineckého muzea vznikne plnohodnotný depozitář
Věra Dvořáková (redakce) - 13. 06. 2022    378    0 Líbil se vám tento článek?

Město Hlinsko připravuje projekt, jehož cílem je vybudování depozitáře v podkroví Městského muzea Hlinsko. Součástí bude také rekonstrukce půdy a střechy muzea. Vedení radnice chce mít hotovo v první polovině příštího roku.

 

“Samotná půda muzea by měla být revitalizována, aby zde uchovávané artefakty byly v čistotě a ideálních podmínkách. Součástí depozitáře bude technické vybavení pro skladování obrazů dle potřebných podmínek. Rekonstruovat se bude i střecha muzea. Projekt by měl být realizován na přelomu roku, začít chceme letos na podzim, kdy se uskuteční vnější práce. Přes zimu se bude pokračovat na vnitřní části podkroví. Jedná se o dlouhodobě připravovaný projekt a dle mého názoru bude výsledkem standard, které si Městské muzeum Hlinsko zaslouží,” říká k připravované rekonstrukci Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

 

Stavební práce budou zahrnovat úpravy a zpevnění podlah, vznik skladu a depozitáře, odstranění střešní krytiny, oplechování a dřevěné bednění na střeše, instalace nové krytiny, zateplení krovů a stropu, nové osvětlení, hromosvody, elektrické topení a další úpravy a instalace.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu