Dnes je 7. prosinec 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Město Hlinsko Na Radě města Hlinska se projednávaly investice, po dohodě se otevřela část nové ulice Prošvicova Vytvořit článek
Na Radě města Hlinska se projednávaly investice, po dohodě se otevřela část nové ulice Prošvicova
redakce iHLINSKO - 21. 11. 2022    497    0 Líbil se vám tento článek?

Podruhé v novém složení zasedala dne 14. listopadu Rada města Hlinska, na zasedání se projednávaly technické záležitosti a další investice ve městě. 

 

Pro motoristy se po dohodě otevřela nově vybudovaná komunikace na sídlišti. „Byla schválena dohoda o užívání části ulice Prošvicova, která se nachází mezi ulicemi Družstevní a Rataje tak, abychom ji my motoristé mohli používat k průjezdu a k parkování. Na jaře proběhne úprava parkovacích ploch, zeleně a kompletní regenerace prostoru,” uvedl k po zasedání Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

 

Další důležitou investicí ve městě bude výstavba chodníku v ulici Rváčovská, směrem na Rváčov po levé straně po výjezdu z Hlinska. Mimo chodník se v ulici buduje také dešťová kanalizace, elektrické vedení v zemi, nové vodovody a vsakovací galerie. Na Radě byl schválen dodatek ke smlouvě, kterým byl prodloužen termín realizace výstavby v návaznosti na úpravu vozovky, kterou bude zajišťovat společnost Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Budovat se začne opět na jaře 2023. 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu