Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Na Ratajích dnes startuje historicky první gravel mistrovství republiky Vytvořit článek
Na Ratajích dnes startuje historicky první gravel mistrovství republiky
Petr Laštůvka (redakce) - 30. 07. 2022    406    0 Líbil se vám tento článek?

Dnes se v Hlinsku ve 14:00 hodin koná historicky první mistrovství republiky na gravelech, cyklisté budou závodit na trati dlouhé 54 kilometrů s převýšením 770 metrů. Souběžně se uskuteční na jedné trati také závod Hlinecký hřebec. Z lyžařského areálu na Ratajích tak 30. července vystartuje ve 14:00 hodin mistrovství republiky Ridley Gravel tour a ve 14:20 začne závod na horských kolech Hlinecký hřebec 2022.

„V momentě, kdy Mezinárodní cyklistická unie vyhlásila světový pohár a mistrovství světa v této nové disciplíně jsme neváhali a okamžitě jsme chtěli mít mistrovství republiky v Čechách s pořádáním v Hlinsku. Gravelové kolo je kolo silničního typu, jeho základem jsou silniční řídítka takzvané berany. Alepospoň zatím není u této disciplíny omezená šířka pláštů a průměr kola, lze tedy závodit i na horském kole se zmíněnými berany," říká za pořadatelskou organizaci CK MTB Maraton Petr Svoboda.

Závod začíná na Ratajích, trať dále pokračuje směrem na Dědovou, vrchní částí se mine Krouna směrem na Čachnov a okolo Pusté Rybné, Svratky a Svratoucha se trať začíná vracet zpátky směrem na Dědovou a Rataje.

Zdroj foto: Petr Svoboda


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu