Dnes je 10. prosinec 2022, svátek má Julie
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Školství Na ZŠ Resslova, Ležáků a Smetanova by mohly vzniknout venkovní učebny Vytvořit článek
Na ZŠ Resslova, Ležáků a Smetanova by mohly vzniknout venkovní učebny
Petr Laštůvka (redakce) - 02. 06. 2022    769    0 Líbil se vám tento článek?

Vedení radnice by chtělo na všech třech hlineckých základních školách vybudovat venkovní učebny, které začínají být ve velké oblibě mateřských a základních škol. Venkovní třídy jsou většinou konstruovány z masivního dřeva a doplněny zasklením. V Hlinsku by navíc chtěli vybudovat tyto prostory zcela energeticky nezávislé s použitím fotovoltaických panelů. Prvním krokem ke vzniku venkovních tříd na ZŠ Ležáků, Smetanova a Resslova je příprava studie proveditelnosti.

„Tímto projektem chceme obohatit prostory, které školy ke vzdělávání nabízí. Měly by to být venkovní učebny, kde by mohla i zajímavější formou probíhat klasická školní výuka. Jedná se o plnohodnotné třídy z pohledu technologií a navíc i energeticky samostatné jednotky, což je výhodou. Pokud se nám tento projekt podaří prosadit v rámci dotačního programu, chceme ho realizovat ve všech třech základních školách," říká k plánu na venkovní učebny starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Venkovní třídy by měly být umístěné vždy v areálu každé základní školy. „V případě Základní školy Resslova bychom chtěli venkovní učebnu na její zahradě, u Základní školy Smetanova v prostoru za dopravním hřištěm a u ZŠ Ležáků by to bylo umístění v bývalé zahradě mezi školní jídelnou a budovou základní školy. Zde se předpokládá dodělání plotu tak, aby byl celý prostor uzavřený," doplňuje k venkovním učebnám starosta Krčil.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu