Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Krimi Neznámý sprejer poškodil kamínkovník na Ratajích Vytvořit článek
Neznámý sprejer poškodil kamínkovník na Ratajích
Petr Laštůvka (redakce) - 14. 01. 2022    989    0 Líbil se vám tento článek?

Kamínkovník umístěný na začátku Pohádkové oddychové stezky na Ratajích poškodil neznámý sprejer. Na velký žulový kámen, který na začátku školního roku tématicky pomalovala ZŠ Smetanova, nasprejoval pachatel dvě malby.

„Poškození kamínkovníku aktuálně řešíme, barvu se pokusíme odstranit lihem," uvedl na dotaz k řádění vandala Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

V loňském roce se město Hlinsko rozhodlo připojit k fenoménu malovaných kamínků a vybudovalo tři velké žulové kamínkovníky, které slouží jako stanoviště pro jejich výměnu. Ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Hlinsko byly kameny pomalovány dětmi z hlineckých základních škol. Na kameni je vždy popis Kamínkovník, název stezky a jméno školy, která kámen pomalovala. Malbu na kamínkovník u Pohádkové oddychové stezky na Ratajích měla na starosti ZŠ Smetanova, u Lázeňské oddychové stezky u lípy ZŠ Resslova a u Matulovy oddechové stezky v hájku vedle biotopu ZŠ Ležáků.

Základním principem hry malované kamínky je pomalovat kamínek, ideálně akrylovými barvami, které se přelakují bezbarvým lakem. Na zadní stranu se napíše poštovní směrovací číslo místa, kde byl kamínek vytvořen a název Facebook skupiny "Kamínky". Kamínek se následně umístí na jeden z kamínkovníků, kde bude čekat na svého nálezce. Ten by měl správně kamínek vyfotit a foto umístit do Facebook skupiny Kamínky. Nálezce si ho může ponechat nebo ho umístit na zcela jiné místo a ve skupině sledovat, jak dlouhou cestu urazil.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu