Dnes je 31. květen 2023, svátek má Kamila
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Ohlédnutí za hokejovou sezónou 2022/23 Vytvořit článek
Ohlédnutí za hokejovou sezónou 2022/23
HC Horses Hlinsko - 28. 03. 2023    451    0 Líbil se vám tento článek?

Do soutěží v sezóně 2022-23 vstoupilo a dokončilo je 9 týmů HC Hlinsko - A tým mužů - 1. liga Pardubického a Královéhradeckého kraje - trenéři P. Rohlík, L. Kunz, ved. M. Čížek,  Junioři - regionální liga juniorů - trenéři M. Minařík, M. Brebera. Nově se podařilo sestavit tým Dorostu - regionální liga dorostu - trenéři L. Kunz, T. Tichý, ved. I. Dalecká,  Starší žáci – Liga ČR starších žáků - trenéři M. Votava, St. Paseka, ved. Z. Navrátilová, Mladší žáci - Liga ČR mladších žáků, s týmy týmy A a B - trenéři J. Plíšek, F. Chaloupka, R. Kopřiva, ved. A. Rottová, J. Pilař, Přípravky 4.-3., 2.-1. třída - trenéři J. Plíšek, R. Kopřiva, L. Chlada, J. Jirkovský, ved. L. Jirušková, B. Mykytjuk. Základnou prošlo více než 90 dětí, což je důkazem o dobré práci a zájmu rodičů s nejmenšími dětmi o tento sport - trenéři O. Pospíšil, M. Minařík, J. Vrána, J. Teplá, A. Drapáková.

Na sezónu se všechny mládežnické týmy poctivě připravovaly od května s přestávkou července na suché přípravě ať na venkovních sportovištích tak v nové hlinecké sportovní hale. Na ledové ploše pak od posledního týdne v srpnu již tradičním kempem s dvoufázovou přípravou.

Soutěž zahájili nejdříve junioři, kde tým doplnilo několik hráčů z chrudimské juniorky. V sezóně sehráli se čtrnácti celky z Pardubického a Královéhradeckého kraje a Vysočiny 25 utkání . V této části soutěže se do skupiny o postup do 1. ligy juniorů neprobojovali. V následujícím období v soutěži o umístění se zlepšenými výkony a zejména s širším kádrem, který se dal dohromady po řadě zranění a nemocí, které tým provázely v nebývalé míře, bojovali o čelní umístění v tabulce. Soutěž zakončili na 3. místě za celky HC Chotěboř a HC Litomyšl. Slibné výkony předváděli D. Ondráček, T. Grygar, V. Kudláček, A. Bříza.

Tým dorostu – po letech se nám podařilo sestavit tým a vyplnit mezeru mezi žákovským a juniorským hokejem. Tým doplnila čtveřice hráčů chrudimského dorostu, která do týmu dobře zapadla. V soutěži kluci v první sezóně vcelku uspěli, tomu pomohla i kvalitní suchá příprava. V základní části proti týmům z kraje Vysočina a Středoč.kraj (týmy Kolína a K. Hory) se kluci  pohybovali ve středu tabulky. V závěrečné části v soutěži v Pardubickém kraji se umístili na 4. místě, kde rozdíl mezi prvním a čtvrtým celkem byl jen 6 bodů. Zde jsou i nadějní hráči s příslibem do budoucna – M. Novák, L. Kunz, Š. Tichý, Š. Fiala, F. Kopecký.

V dvouročníkové lize žáků ČR patřil tým starších žáků celou sezónu svojí kvalitou k první čtyřem nejlepším v kraji spolu s Dynamem Pardubice, Poličkou a  Českou Třebovou. V další části soutěže v tabulce Pardubické skupiny o umístění obsadil 1. místo před Chocní a Českou Třebovou. Mezi tahouny týmu patřili O. Bříza, Š. Fiala, P. Čepeš, A. Sitař, M. Ježek a další.

V lize mladších žáků jsme měli dvě želízka v ohni a široký kádr tak, že jsme mohli přihlásit dva týmy. I v této kategorii jsme patřili k předním týmům v kraji.  Tým A se v konkurenci 14 týmu umístil na 3. místě a předstihl Dynamo Pardubice. Tým B pak pěkné  7. místo ve středu tabulky. I zde je řada šikovných hráčů R. Laštůvka, V. Vaško, J. Trdý, M. Myška, bratři Gregorovi, M. Tlustý a další. Kluci sehráli také tradiční vánoční turnaj v Hlinsku – Memoriál D. Entnera, zvládli i krátký vánoční lyžařský výcvik, březnový Matula Cup a na závěr absolvovali mezinárodní 3denní hokejový turnaj v Krnově.

Týmy našich přípravek 4., 3. a 2. třídy základních škol nehrají do tabulek. Soutěže probíhají formou turnajů v minihokeji. Zahrají si všichni hráči, nehledíme na to, kdo dá kolik gólů. Zde klade šéftrenér J. Plíšek s jeho kolegy důraz na zlepšování se v bruslařských dovednostech a obratnosti. Organizaci hry řešíme až v dalších kategoriích, což je i strategie metodického vedení hráčů, kterou řeší šéftrenér mládeže p. Jaroslav Plíšek.

Tým mužů vstoupil do přípravy s velkými změnami řadou nových hráčů a novým trenérem. Na spolupráci jsme se domluvili proto, že kvalita všech týmů v této soutěži se stále zvyšuje, v soutěži hrají extraligoví a ligoví hráči. Cílem našeho klubu je zvýšit kvalitu týmu kvalitním tréninkem, organizací hry a v soutěži se postupně v dalších sezónách dostat mezi týmy ve špici tabulky. Nicméně i v tomto ročníku jsme chtěli hrát hokej, který nás posune výš.

V přípravě muži vyhráli premiérový turnaj O Pohár starosty města Hlinska, kdy se ve finále se silným celkem Nového Města n/Met rozhodovalo až na nájezdy. Pohár předaný z rukou starosty M. Krčila tak zůstal na domácí půdě. Sehráli utkání s velice dobrým celkem sousední Chotěboře (výhra 5:2, prohra 3:4, prohra s finalistou loňského ročníku Novou Pakou 2:5 a vysokou výhrou v poslední přípravě v Poličce 0:9). Soutěž se rozeběhla v září s 16 týmy po 8 v každém kraji. V základní části byl cíl postupu mezi nejlepší 4 týmy z každého kraje a mít tak kvalitní přípravu na osmifinále play-off a postup, což byl hlavní cíl sezóny. Postup mezi první čtyři týmy každého kraje se nám nepodařil o pouhé skóre s postupující Litomyšlí (následně finalista soutěže). V další části jsme tedy hráli společnou soutěž s nepostoupivšími týmy hradeckého a pardubického kraje. Pořadí v tabulce nám přisoudilo tým HC Kohouti Česká Třebová (úřadující přeborník kraje), kde jsme po velkém boji a skvělých výkonech všech hráčů, kteří hráli na osobním maximum, podlehli favoritovi až v 5. rozhodujícím utkání v prodloužení o jedinou branku. To bylo pro hráče, trenérský tým a také fanoušky velké zklamání. Příčinou neúspěchu bylo mimo jiné, že týmu chyběli dlouhodobě zranění hráči, kteří se nestihli do této části zdravotně a fyzicky připravit. Po vyřazení z play-off tým odehrál soutěž vyřazených týmů O Pohár Vladimíra Martince již bez jediné porážky a 12. 3. převzal od Vl. Martince pohár za 1. místo. Po pravdě, pro nás po skutečně odpracované sezóně slabá útěcha. Tým v sezóně sehrál 37 soutěžních utkání, z nichž 23 vyhrál a ze 14 odešel poražen s celkovým skóre 163:129. K nejlepším hráčům patřili T. Vlk, M. Nepokoj, M. Machač, M. Kišš, P. Beneš, O. Karásek, z hlineckých odchovanců M. Zdražil a junior A. Bříza.

Na závěr chci poděkovat našim trenérům a vedoucím týmů za jejich více méně dobrovolnickou a časově náročnou práci a rodičům za podporu dětí. Městu Hlinsku za podporu sportu, Městským sportovištím za kvalitní přípravu sportoviště a firmám, které nás podporují - Busy Růžička, Mlékárna Hlinsko, Královské lesy, Vinkler, Coop Jednota, Potraviny Vysočina, KVALB, Betaz a řada dalších, bez jejichž podpory bychom neměli tak širokou hráčskou základnu.

Nyní hlinecké hokejisty čeká krátký, ale zasloužený odpočinek a od května začíná opět příprava na další ročník.

R. ChladaTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Mars Svratka a.s. - před 2 hodinami
Do našeho týmu společnosti MARS Svratka a.s. hledáme LAKYRNÍKA/LAKÝRNICI a OBCHODNÍHO SPECIALISTU / OBCHODNÍ SPECIALISTKU: Více...
Věra Dvořáková (redakce) - před 5 hodinami
V neděli 4. června 2023 se ve Společenském domě u České spořitelny v Hlinsku koná divadelní představení O víle Lesněnce, které ode...
Golf&Country Club Svobodné Hamry - před 14 hodinami
Mnoho lidí si při zmínce o golfu vybaví obraz bohatých a vysoce postavených jedinců, kteří tráví svůj čas na luxusních hřištích. A...
Premium články
Mars Svratka a.s. - před 2 hodinami
Do našeho týmu společnosti MARS Svratka a.s. hledáme LAKYRNÍKA/LAKÝRNICI a OBCHODNÍHO SPECIALISTU / OBCHODNÍ SPECIALISTKU: Více...
Golf&Country Club Svobodné Hamry - před 14 hodinami
Mnoho lidí si při zmínce o golfu vybaví obraz bohatých a vysoce postavených jedinců, kteří tráví svůj čas na luxusních hřištích. A...
Bezkontaktní myčka osobních automobilů, dodávkových aut a mikrobusů do výšky 2,8 metrů BKF Carwash v Hlinsku v ulici Třebízského n...
Reklama   •   Koupit reklamu