Dnes je 26. říjen 2021, svátek má Erik
     Reklama
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Organizace FOKUS Vysočina představila, jak zvládat emoce v síti Vytvořit článek
Organizace FOKUS Vysočina představila, jak zvládat emoce v síti
Petr Laštůvka (redakce) - 28. 09. 2021    277    0 Líbil se vám tento článek?

Organizace FOKUS Vysočina uspořádala Festival Na vlastní duši, akce se uskutečnila v pátek před Orlovnou v rámci Týdnů pro duševní zdraví.

„Letošní program jsme zaměřili na emoce v síti. Zjistili jsme, jaké je to žít online, a na internet se přesunula i naše komunikace. Často spolu zapomínáme mluvit tváří v tvář," uvedla Jana Horynová, vedoucí střediska FOKUSu Vysočina v Hlinsku.

Pro návštěvníky byla přichystána beseda s Petrou Ambrožovou z Univerzity Hradec Králové, která přiblížila, jak fungovat online. Peer konzultant FOKUSu Vysočina představil, jak zvládat stresy a zátěže a zástupce Policie České republiky přiblížil nástrahy internetu a nebezpečí kyberšikany. Po celou dobu akce nechyběly ani zajímavé workshopy zaměřené na duševní zdraví a hudební doprovod. Vystoupila také kapela MICHAEL & GIRLS´VOICES a odpoledne zpestřilo i šamanské bubnování.

Horynová dále uvedla, že akce byla hodně zaměřená na žáky a studenty, ale rozhodně byla zajímava i pro jejich rodiče a pedagogy.

Týdny pro duševní zdraví jsou největší multižánrovou osvětovou kampaní o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním v České republice. Jejím zakladatelem je nezisková organizace Fokus v Praze (původně Sdružení Fokus). Postupně se pak přidávaly další organizace v regionech celé ČR, a to včetně FOKUSu Vysočina.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
Věra Dvořáková (redakce) - před 11 minutami
Již tento pátek 29. října 2021 se na nábřeží před Orlovnou konají Farmářské trhy. Ty návštěvníkům a nakupujícím nabídnou farmářské...
Věra Dvořáková (redakce) - před 15 hodinami
V tomto týdnu se v Hlinsku a jeho okolí uskuteční kulturní, společenské a sportovní akce. Program bude probíhat venku i ve vnitřní...
redakce iHLINSKO - 25. 10. 2021
Každý rok na přelomů září a října se v italském městě Castelfidarno, kde je největší koncentrace výrobců akordeonů, koná akordeono...
Reklama   •   Koupit reklamu