Plný počet bodů pro Hlinsko z utkání v Lanškouně
20. 01. 2022
visibility 714

L a n š k r o u n -  další plný počet bodů do tabulky přivezli hlinečtí Koně ze souboje s lanškrounskými Orly, kteří letos již překvapili nejednoho soupeře. V utkání se střelecky dařilo D. Homolovi, který se zaskvěl hattrickem. V brance zejména v druhé třetině v řadě vyloučení podržel tým Vl. Saifr. Celý tým podal bojovný výkon podpořený rychlým pohybem a střeleckým zakončením akcí.

Domácí nastoupili očekávaným aktivním pohybem a napadáním, ale již v první minutě měl střeleckou šanci D.Brožek. Vedení se však ujali domácí po hrubce obrany, která zůstala na zadním mantinelu a před brankou zůstal zcela osamocený Švub, který neváhal 1:0. V 7. minutě neproměnil svůj brejk od červené T.Bříza, ale Horses převzali aktivitu na svoji stranu. Vyrovnávací branka padla v 9. minutě po souhře P. Beneše s D. Homolou, který z kruhu prostřelil Faltuse 1:1. Po krásné akci založené P. Benešem se do přečíslení dva na jednoho dostal D. Matýs a po výměně kotouče s D. Homolou načasoval přihrávku přesně tak, že D. Homola neměl problém skórovat 1:2. Domácí nelibě nesli vývoj utkání, avšak jejich fauly nebyly potrestány a v nervózním konci první části putovali na trestnou hráči hostí, což vyústilo až k vyloučení T. Hudce hostí a následnému vyloučení J. Adolfa za údajný faul kolenem na 5+20 min. trestu pro hráčskou lavici.

Do začátku druhé třeniny tak měli domácí téměř 5 minutovou přesilovku 5 na 3. Předchozí události však hlinecký tým nakopl tak, že bojovali o každý kotouč, střelecké šance pochytal Vl. Saifr a domácí z dlouhé výhody nevytěžili nic. Ve 29. minutě hosté zvýšili na 1:3 opět po přečíslení dva na jednoho a D. Králiček nabil T. Břízovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. O čtyři minuty později přidal čtvrtou branku po krásné akci s D. Homolou a T. Břízou nechytatelnou střelou P. Beneš 1:4.

V závěrečné části Orli bojovali o zvrat v utkání a podařilo se jim snížit ve 42. minutě snížit na 2:4 po střele Drlíka z levého kruhu. O minutu později však T. Hudec přesně našel volného D. Homolu, který střelou mezi betony Faltuse dovršil svůj hattrick 2:5. Utkání nabralo další spád, když domácí snížili na 3:5 po brance Vogela a vyloučení na straně hostí. Hlinečtí však nepustili domácí do vážné akce a závěr utkání si již pohlídali navíc, když T. Hudec zvýšil přesnou střelou v 53. minutě na 3:6. Domácí zkoušeli v závěru dlouhou power-play, ale nedařilo se jim připravit potřebný tlak. Několik střel hlineckých přes celé kluziště končilo vedle branky, až dloubák P. Finka k modré čáře pásma domácích vyzval na bruslařský souboj P. Kulhánka, který se rychle protlačil  a tělem odclonil protihráče a brankou pečetil výhru hlineckých barev 3:7.

V něděli 23. 1. můžete přijít podpořit hlinecký tým na domácí stadion. Přijede ještě vloni druholigový Trutnov. Hraje se od 17:30 hodin.

utkání: Lanškroun : Hlinsko
skóre: 3 : 7
třetiny: 1:2, 0:2, 2:3
branky domácí: 2.Švub (Křivohlávek), 42. Drlík (Vogel), 45. Vogel (Švub)
branky hosté: 9. Homola (Beneš), 17. Homola (Matýs, Beneš), 29. Bříza (Králíček, Fink), 33. Beneš (Bříza,Homola), 44. Homola (Hudec), 53.Hudec (Bříza, Beneš), 60. Kulhánek (Fink,Zdražil)
sestava domácí: Faltus - Kužílek, Zedníček, Pražák, Křivohlávek, Drlík, Preisner, Pirkl, Švub, Marek, Pejcha, Markl, Mann, Vogel, Macháček, Václavský
sestava hosté: Saifr - Beneš, Fink, Adolf, Lenoch Š., Brázda, Chvojka, Homola, Hudec, Zdražil, Kulhánek, Brožek, Bříza, Kulhánek, Matýs