Po středeční prohře se mohla radovat z výhry Chotěboř
10. 09. 2022.
visibility 648

H l i n s k o -  k odvětě v přípravě na sezonu přijel tým soupeře v pozměněné sestavě se třemi útočnými řadami. Domácí tentokrát se čtyřmi s cílem prověřit složení řad a sbírání zkušeností mladých hráčů.

Hosté začali velice aktivní hrou a rychlým přístupem k hráčům a tak pokračovali prakticky v celém utkání. V 5. minutě se sice domácí dostali do vedení po brance M. Kišše po jeho přesné střele nad vyrážečku Peška 1:0, ale ani ne po minutě již bylo vyrovnáno po akci, kterou zakončil Vlček po asistenci Jar. Ludvíka 1:1. Ve 13. minutě čelil T. Vlk v brance domácích hned dvěma brankovým situacím, které bravurně vyřešil. V 17. minutě však domácí obrana zapoměla na Kadlečka, který měl tolik volnosti, že mohl zvýšit na 1:2. O vyrovnání se postaral v 19. minutě R. Chvojka, který zakončil dorážkou v brankovišti akci T. Břízy s P. Štěpánkem 2:2.

Od druhé třetiny se výrazně přitvrdilo ze strany soupeře, domácí však početní výhodu nedokázali využít. Až 30. minuta přinesla další branku hostí, když Dvořák v brejku prudce vypálil na T. Vlka, který jeho střelu dokázal vyrazit, ale již nemohl dosáhnout na jeho dorážku, protože nebyl nikým bráněn 2:3.

Závěrečná třetina pokračovala v nervózním duchu po dvojitém vyloučení hostí, v němž figurovalo i vyloučení za hráčskou lavici. Přesilovou hru domácích pět na tři využil ve 42. minutě P. Štěpánek s asistencí Š. Lenocha 3:3. Stav utkání se měnil o šest minut později po nedůrazném přístupu k pronikajícímu hráči na zadním mantinelu, který následně přihrál Kadlečkovi mezi kruhy a ten střelou bez přípravy poslal kotouč přesně do horního růžku Vlkovy branky 3:4. Horses nevyužili přesilovku v 56. minutě, pokoušeli se o vyrovnání v téměř dvouminutovém power play při vyloučení hostí. Dělovka Finka rozezněla tyč, nicméně na vyrovnání to nestačilo a Chotěboř si odvezla zcela zaslouženou výhru.