Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Pro obyvatele sídliště více laviček, doplnění dětských hřišť o nové prvky Vytvořit článek
POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Pro obyvatele sídliště více laviček, doplnění dětských hřišť o nové prvky
Petr Laštůvka (redakce) - 02. 07. 2022    383    0 Líbil se vám tento článek?

Více laviček a doplnění dětských hřišť o nové prvky pro obyvatele sídliště sliboval volební program ČSSD s podporou nezávislých kandidátů v roce 2018. Umístění laviček v nových lokalitách na sídlišti se snaží město Hlinsko vždy komunikovat s navrhovateli nového místa k sezení a s obyvateli žijícími v nejbližším okolí navrhovaného místa lavičky. Snaží se tak předejít případným střetům mezi oběma skupinami. Doplňování dětských hřišť o nové hrací prvky probíhá pravidelně každý rok.

„Pokud jde o lavičky, tak evidujeme požadavky občanů na umístění laviček v nových lokalitách. Toto vždy musíme zvažovat ze dvou stran. Jedna skupina občanů chce lavičku v daném místě a většinou se stává, že se objeví druhá skupina občanů, která naopak v navrhované lokalitě lavičku nechce. Je to z obavy, že by se zde mohlo tvořit místo, kde bude hluk. Vždy se snažíme najít nějaký kompromis," říká k umisťování nových laviček na sídlišti starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Dětská hřiště na sídlišti jsou denně vyhledávaným a oblíbeným místem rodičů s dětmi, proto je zde důležitá pravidelná kontrola jednotlivých herních prvků. „Doplnění dětských hřišť o nový prvek nebo sadu prvků probíhá kontinuálně každý rok, samozřejmostí je i jejich pravidelná kontrola a opravy," doplňuje starosta Krčil.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu