Dnes je 3. říjen 2022, svátek má Bohumil
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Víceúčelová sportovní hala Vytvořit článek
POD LUPOU: Volební program vedení hlinecké radnice 2018-2022 - Víceúčelová sportovní hala
Petr Laštůvka (redakce) - 19. 09. 2022    319    0 Líbil se vám tento článek?

Výstavbu víceúčelové sportovní haly sliboval volební program ČSSD s podporou nezávislých kandidátů v roce 2018. Nová plnohodnotná sportovní hala propojená se Základní školou Resslova se začala stavět 1. července 2020 v Šafaříkově ulici a otevřela se 27. listopadu 2021. Hala splňuje veškeré sportovní parametry a její součastí je také občerstvení a zázemí pro místní sportovní spolky. V části objektu vznikly také nové školní třídy, šatny a technické zázemí celé ZŠ Resslova. Budova s pořizovací hodnotou 100 milionů korun je navíc řešena jako bezbariérová.

„Za posledních deset let je to největší investice města a za mě to je jedna z naprosto klíčových investic, kterou jsem já osobně aktivně prosazoval na začátku období covidu. Byl jsem přesvědčen o tom, že ji musíme zrealizovat. Pokud bychom tak neučinili, už by se to asi nepovedlo. Navíc byl tento projekt koncipován komplexně, to znamená, že jsme nepostavili jenom plnohodnotnou funkční sportovní halu, ale vyřešili jsme i obrovský problém, který měla Základní škola Resslova se zázemím. Součástí toho komplexu jsou i nové centrální šatny téměř pro čtyři sta žáků, školní sál, kompletně technické zázemí nejenom pro halu, ale i pro školu. Z tohoto pohledu si myslím, že to není jen samotná sportovní hala, ale je to i významná investice do oblasti vzdělávání ve městě a to považuji za naprosto klíčové. Provoz po prvním roce nám jasně ukázal, že zde takové zařízení chybělo nejenom v Hlinsku, ale i blízkém okolí," říká k víceúčelové sportovní hale Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko. 

Součástí nově vybudovaného komplexu jsou kromě samotné sportovní haly také nové centrální šatny pro základní školu, dvě nové třídy a další zázemí pro školu včetně technického zázemí. Sportovní hala má dvě tribuny pro 260 sedících diváků, dalších zhruba 100 míst je tzv. na stání. Dále nechybí občerstvení a hala díky svým technickým parametrům i vybavení splňuje parametry pro pořádání vyšších sportovních soutěží.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu