Přetahovaná s Poličkou skončila výhrou Horses v prodloužení
Profilovka
13. 01. 2022
visibility 1023

I přesto, že měli domácí střeleckou převahu ve všech třetinách a soupeř stále dotahoval jednobrankové vedení domácích, skóre bylo vyrovnáno 10 minut před koncem a během minuty soupeř otočil zápas. Domácí Koně však zabojovali a vyrovnali 5 minut před koncem. V prodloužení se sólem přes celé hřiště prosadil Jaroslav Adolf a zajistil tak výhru domácích.

Nikdo nečekal jednoduché utkání a hosté to potvrdili dobrým startem do první třetiny. V prvních šesti minutách okupovali prostor před hlineckou brankou, ale pozorný L.Saifr pohlídal bezbrankový stav. Hráčům nepřidalo ani oslabení v 6. minutě, nicméně Horses dobře bránili. Povedený brejk M. Havla, který však výtečný Dostál chytil, byl impulsem pro domácí. Zvýšený tlak domácích přetavil v první branku R.Chvojka po souhře s M. Havlem ve 12. minutě a dostal tým do vedení 1:0. Branek mohlo být i víc, šance spálili D.Homola, Š. Lenoch. Platilo nedáš, dostaneš. Ve 14. minutě nebezpečnou akci zlikvidoval L.Saifr, ale nedůraz před hlineckou brankou potrestal Kunstmüller a v 18. minutě vyrovnal na 1:1. Domácí mohli zvýšit v přesilové hře při vyloučení Kunstmüllera, ale největší šancí byla nastřelená tyč.

Ve druhé části hosté opět zahrozili v úvodu, ale pak přišel tlak domácích. Ve 30. minutě M.Havel neproměnil šanci, následovaly akce T. Hudce, D. Homoly, T. Břízy, ale Dostál v soupeřově brance stále odolával. Až v 37. minutě M. Havel opět proměnil i přes podražení a na kolenou dokázal v pádu překonat Dostála střelou pod horní tyč, krásná branka  2:1. Soupeř bojoval, opět se mu podařilo dorazit kotouč na několik pokusů z prostoru brankoviště a v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal na 2:2.

Hlinečtí šli do vedení i ve třetí třenině. Ve 44. minutě pálil nebezpečně J.Adolf od modré, první pokus nevyšel a napodruhé po přihrávce R.Chvojky to již vyšlo, prudká střela od modré skončila přesně v pravém horním růžku soupeřovy branky 3:2.  Domácím se i přes velké šance nedařilo zvýšit vedení o dvě branky, skvělý Dostál vše vychytal. Nestačil na něj ani dobře povedený blafák D.Homoly. Polička bojovala o vyrovnání, které přišlo ve 49. minutě těčovaným kotoučem z hole Kyncla 3:3.  Soupeři se povedlo přečíslení dva na jedna a Nečas načasoval přihrávku tak, že Tobiáš mohl zakončit do odkryté části branky a obrat byl na světe 3:4. Domácí dali všechny síly do útoku a opět jsme mohli vidět šance D. Homoly i T. Cejpka. Vyrovnat se po velkém tlaku povedlo v 56. minutě po střele P. Beneše a práci R.Chvojky. Před brankou doklepl kotouč za záda Dostála D.Brožek 4:4. Domácí měli řadu skvělých šancí v 59. minutě - krásná střela J.Adolfa a další akce, vše se valilo na branku hostí, ale ti měli neprůstřelnou oporu v brance.  Následovalo prodloužení se třemi hráči na každé straně, tato atraktivní část skončila ve 4. minutě prodloužení po sólu J. Adolfa, který přejel oba hráče soupeře a překonal střelou a dorážkou brankáře Poličky 5:4.

utkání: Hlinsko : Polička
skóre: 5 : 4 PP
třetiny: 1:1, 1:1, 2:2, 1:0
branky domácí: 12. Chvojka (Havel), 37. Bříza (Brožek, Chvojka), 44. Adlof (Chvojka, Beneš), 64.Adolf (Zdražil)
branky hosté: 18.Kunstmuller (Malenovský), 40. Nečas (Tobiáš), 49. Kyncl (Zobač), 50. Tobiáš (Nečas, Boštík)
sestava domácí: Saifr - Fink, Beneš, Adolf, Hudec, Lenoch Š, Hamák, Brožek, Bříza, Havel, Homola, Cejpek, Zdražil, Chvojka, Králíček, Matýs
sestava hosté: Dostál - Beran, Elis, Poul, Hamerník, Kyncl, Lidmila, Kustmiller, Šerejch, Zobač, Jindra,Boštík, Pazourek,Tobiáš, Martinů, Malenovský, Nečas