Ratajemi proběhli účastníci T-Mobile Olympijského běhu
Profilovka
10. 09. 2021.
visibility 1535

Ve středu 8. 9. 2021 se v Hlinsku na Ratajích uskutečnil T-Mobile Olympijský běh, kde část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace. Organizátorem běhu byl Mgr. Pavel Novák.

Závod v Hlinsku nabídl trasy délky 5 a 10 km pro všechny věkové kategorie a pro děti 1km trať. I přes menší účast závodníků, 30 dětí a 50 dospělých, byly k vidění skvělé časy na všech třech tratích. Nejrychlejšími chlapci v dětské kategorii byli Tomáš Svoboda, Tomáš Pilný a Robin Laštůvka. Nejrychlejšími dívkami pak Lucie Kopecká, Ester Štulíková a Veronika Uchytilová. V kategorii dospělých se na trati 5 km nejlépe umístili muži Lukáš Havlík s časem těsně pod 20 minut, Petr Doležal a Jan Chaloupka a ženy Lucie Kopecká s časem 27 minut, Hana Lédlová a Lenka Kopecká. Na nejdelší trati 10 km běželi nejrychleji muži Marek Lorenc s časem 39 minut, Vladimír Zadina a Patrik Pekař a z žen Jana Klinecká s časem 46 minut, Lucie Fiedlerová a Kateřina Havlová.

„Všem účastníkům děkuji a na příští rok plánuji změnu lokality z Hlinska do Holetína, kde na závodníky čeká příjemné sportovní a kulturní prostředí," sdělil Pavel Novák, organizátor Olympijského běhu v Hlinsku.

Smyslem T-Mobile Olympijského běhu je oslavit radost z pohybu a sport jako takový. Akce má za cíl připomenout si mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhají tisíce běžců po celé České republice - ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy.