Dnes je 20. srpen 2022, svátek má Bernard
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Rekonstrukce budovy bývalé Mateřské školy Lidického by měla být hotová do konce léta Vytvořit článek
Rekonstrukce budovy bývalé Mateřské školy Lidického by měla být hotová do konce léta
Petr Laštůvka (redakce) - 29. 06. 2022    515    0 Líbil se vám tento článek?

Rekonstrukce budovy sloužící jako sociálně komunitní centrum na adrese Karla Lidického 1213 by měla být hotová do konce měsíce září. Budova prochází celkovou rekonstrukcí a pomocí vybudování nového výtahu se změní na bezbariérovou. V objektu se nachází Dobrovolnické centrum, pobočka Fokusu Vysočina, Mateřské centrum Hlinečánek a Svaz tělesně postižených.

„V budově bývalé školy Lidického je již kompletně odstraněna bývalá otopná soustava, je udělána stavební příprava pro výtah, hotová je i nová kanalizace, která za budovou neustále způsobovala problémy. Dokončena je i nová elektroinstalace a aktuálně se osazují nová okna. Nyní se bude montovat nová otopná soustava, to znamená rozvody, radiátory a zdroj. V tomto týdnu se bude také zateplovat střecha a stavět lešení pro venkovní zateplení fasády," říká starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Vedení hlinecké radnice celkově zateplilo a realizovalo rekonstrukci střechy i u budovy C Městského úřadu Hlinsko. Investicemi do zateplení městských budov chce Hlinsko snižovat spotřebu stále se zdražujících energií. „Dosud byla budova bývalé školy Lidického vysoce energeticky náročná a jedná se o další objekt, u kterého bude město šetřit na provozu," doplňuje starosta Krčil.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu