S Chocní výhra po samostatných nájezdech
24. 10. 2022
visibility 760

H l i n s k o -  Po dlouhých čtrnácti dnech a odložených utkání z důvodu marodky a zranění hráčů nastoupili domácí Horses proti týmu Chocně.  Hosté vyměnili trenéra, místo pardubického trenéra J. Jindřicha se na choceňskou střídačku postavil dlouholetý chrudimský trenér J. Polák. Očekávali jsme, že hosté budou chtít odčinit prohru z prvního kola.

Na hlineckém týmu byla chvíli vidět nerozehranost a po nevhodném střídání a rozebrání útočících hráčů v 7. minutě inkasovali po střele J. Poláka pod horní tyč 0:1. Ve zbytku první třetiny pak domácí výrazně přidali na bruslení i napadání soupeře, což dokázali vyjádřit výraznou převahou v pásmu hostí a také počet střel na branku Koutského.

Ve druhé třetině se domácí do soupeře pustili od první minuty a získávali tak převahu. Ve 21. minutě zahrozil před brankou M. Kišš a následovala šance R. Chvojky. Ve 23. minutě T. Vlk pokryl bombu M. Šedy, ale obratem se do brejku dostal rychlík O. Karásek, přenesl hru před branku soupeře, ale tam byl faulován M. Kišš.  Přesilová hra ve 24. minutě po faulu Krejzy trvala jen několik vteřin, M. Machač přesně přihrál na M. Kišše a ten obratem na sjiždějícího M. Nepokoje, který nedal Koutskému šanci přesnou tvrdou střelou k pravé tyči 1:1. Ve 27. minutě se dostal do brejku od červené čáry T. Novotný a dokázal ho využít 1:2. Radost hostí rychle zmrazil ve 29. minutě R. Chvojka, který pohotově zakončil spolupráci s M. Kišem a M. Machačem 2:2. Branka domácí nakopla k dalšímu tlaku, který vyjádřili i gólově. Ve 34. minutě se v rohu šikovně uvolnil T. Bříza a poslal ideálně načasovanou přihrávku na P. Beneše, který si sjel mezi kruhy a neměl problém proměnit, protože Koutský se již nemohl přemístit na odkrytou část branky 3:2. Vedení se tak obrátilo na domácí stranu. Ve 38. minutě měl šanci v přesilové hře R. Chvojka, ale skóre se již nezměnilo.

Ve drama se proměnila třetí třetina. Hosté vyrovnali brankou L. Pilaře ve 42. minutě střelou nad lapačku, při které T. Vlk nemohl mít čisté svědomí 3:3. Domácí bojovali za výhru a v přesilové hře zavezl kotouč do pásma O. Karásek a následně M. Machač nabil M. Nepokojovi, který druhou brankou opět strhl vedení na stranu hlineckých 4:3. Ve 48. minutě zbytečně fauloval v pásmu soupeře J. Jílek a v přesilové hře stejnou střelou nad lapačku domácího brankaře vyrovnal stav utkání na 4:4 opět L. Pilař. Když 55. minuta vyrovnané bitvy přinesla vyloučení dvou domácích hráčů najednou, měli choceňští obrovskou šanci strhnout  vedení na svou stranu. Trojice domácích hráčů ale statečně bránila každou střelu a pokusy hostí a oslabení dokázala odehrát bez inkasované branky. Nerozhodný stav 4:4 nezměnilo ani pětiminutové prodloužení, šanci O. Karáska dokázal Koutský zlikvidovat.  Na řadu tak přišla série samostatných nájezdů. Hosté šli do jednobrankového vedení. Trenér P. Rohlík se rozhodl pro změnu na postu gólmana a druhému nájezdu již čelil Vl. Saifr, ten sice ještě první nájezd nepokryl, ale po vyrovnání série na 2:2 již nepustil za záda žádný pokus hostí a naopak pro domácí rozhodl utkání M. Kišš. Důležité 2 body do tabulky tak zůstaly pro domácí.