Seriál závodů horských kol PRIMA CUP 2021 ovládla hlinecká jména
17. 11. 2021
visibility 1325

Dne 27.10.2021 se ve Škoda muzeu v Mladé Boleslavi konalo slavnostní vyhlášení MTB závodů horských kol pořádaných pod hlavičkou TV Prima, Škoda Auto a dalších sponzorů. Prostředí muzea s krásnými exponáty nablýskaných aut, televizní kamery, občerstvení, doprovodný program, poháry a hodnotné ceny se postaraly o příjemně strávený večer závodníků i publika.

V kategorii „muži elite“ již počtvrté za sebou získal celkové 1. místo Filip Adel ze Superior Velsbike Team a obhájil tak svoji výbornou formu na náročných maratonech, často delších než 100 km. Dvou závodů se úspěšně (1. a 2. místo) zúčastnil i hlinecký Marek Rauchfuss z České spořitelny – Accolade cycling.

V kategorii „mladší mini-žáci 7-8 let" získal Vít Bárta v konkurenci 101 závodníků celkově krásné 2. místo, jeho sestra Ema Bártová se umístila také na 2. místě v kategorii „starší mini-žákyně 9-10 let", obě hlinecké děti startovaly za Rohozec Amulet Team, který sbíral i další pódiová umístění.

Seriál Prima Cup (dříve Nova Cup) se konal napříč ČR na krásných a náročných tratích, což je zřejmé již při pročítání 12 destinací závodů: Stolové hory, Dolní Morava, Harrachov, Teplické skály..., ale i z názvů závodů jako třeba „Extreme bike Most“ je patrné, že se běžně i tisícovka závodníků na startu dokázala před dojetím do cíle pěkně zapotit. A pokud by se zdálo být v Mikulově málo kopců, tak tam dokázal zaúřadovat pořádně silný vítr. V Hradci Králové bylo hned několik závodů, z nichž vynikají tradiční „Gočárovy schody“. Právě zde si mohly i hlinecké děti vyzkoušet po odjetí svých závodů trať dospělých čítající zdolání 240 schodů v každém kole. V závodu 1+1 Elite jede vždy jedno dítě s elitním závodníkem, ve dvou kolech v závodním tempu tedy společně absolvují 480 schodů v centru města. Na start tohoto kombinovaného závodu se postavilo 20 dětských leaderů seriálu se svými sportovními idoly.

12 závodů, 1113 km, 1200 kg banánů, 8000 l iontových nápojů, 138 kg medailí – to byl Prima Cup 2021.

Zdroj foto: iprimacup.cz