Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Soutěž Talent Hlinecka ocenila nejtalentovanější žáky našeho regionu Vytvořit článek
Soutěž Talent Hlinecka ocenila nejtalentovanější žáky našeho regionu
Petr Laštůvka (redakce) - 30. 06. 2022    962    0 Líbil se vám tento článek?

První ročník soutěže Talent Hlinecka, který se uskutečnil ve středu odpoledne v Multifunkčním centru, ocenil nejtalentovanější žáky druhého stupně základních škol v humanitním, technicko-přírodovědném a sportovním oboru. Žáky do soutěže nominovalo příslušné školské zařízení či organizace zabývající se výchovou a vzděláváním mládeže, vítěze pak určila výběrová komise složená z osob bez vazeb na území Hlinecka. Odměnou pro vítěze bylo stipendium ve výši 5 000 Kč a další hodnotné ceny. Soutěží provázela herečka a moderátorka Jana Trojnová.

Slavnostní udílení cen zahájilo vystoupení kytarového tria ZUŠ Hlinsko pod vedením učitele Roberta Freie, vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií pak proložilo svým tanečním představením Pohybové studio Sluníčko. Zpestřením soutěže byla také chemická show.

„Ono je potřeba občas pochválit a je to důležité, protože ta pozitivní motivace pak může vést k rozvoji žáků ve sportu, humanitních oborech nebo řemeslu. Protože my tady budeme do budoucna potřebovat šikovné řemeslníky, inženýry nebo lékaře," řekl na úvod starosta Hlinska Miroslav Krčil. Úvodní slovo starosty Krčila doplnil Ing. Martin Pavliš z MAS Hlinecko, která celou akci organizovala. „V MAS Hlinecko, které zde funguje již deset let, se snažíme nejen pro podnikatele, ale i obce, spolky a školy zorganizovat tok peněz na různé aktivity a toto je třešnička na dortu spolupráce Místní akční skupiny a škol," řekl předseda Místní akční skupiny Hlinecko, z. s. Ing. Martin Pavliš.

V kategorii humanitního oboru zvítězila Daniela Váňová ze ZUŠ Hlinsko, na druhém místě se umístila Eliška Brabcová ze ZŠ Ležáků Hlinsko a na třetím místě se umístila Eliška Mikulová ze ZUŠ Hlinsko.

V kategorii technicko-přírodovědného oboru se umístila na prvním místě Lenka Hromádková z Gymnázia K.V. Raise a SOU, na druhém místě se umístila Ludmila Žampachová ze ZŠ a MŠ Kameničky, na třetím místě se umístila Gábina Mikulášová ze ZŠ a MŠ Kameničky.

V kategorii sportovního oboru zvítězil Michal Rakouš ze ZŠ Ležáků Hlinsko, na druhém místě se umístil Pavel Oliver Dufek z Gymnázia K.V. Raise a SOU a na třetím místě se umístila Lucie Kopecká ze ZŠ Ležáků Hlinsko.

Akci podpořilo město Hlinsko a společnosti Backer Elektro cz a.s., Backer ELTOP s.r.o., Mias OC spol. s r.o. a Mlékárna Hlinsko, a.s.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu