Dnes je 31. březen 2023, svátek má Kvido
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Stavební práce druhé etapy proti zatopování Hlinska byly zahájeny Vytvořit článek
Stavební práce druhé etapy proti zatopování Hlinska byly zahájeny
Petr Laštůvka (redakce) - 24. 01. 2022    1247    0 Líbil se vám tento článek?

V areálu parkoviště Policie ČR byly zahájeny stavební práce druhé etapy na opatřeních proti zatopování centra Hlinska při přívalových deštích. Před budovou hlineckého Obvodního oddělení došlo k vyhloubení jámy, do které bude umístěna nádrž o velikosti 20x10 metrů s hloubkou 2 metry pro zachycení vody.

„Nyní se v rámci stavebních prací provádí štěrkové dno a následně se bude řešit umístění samotné monolitové nádrže. Jedná se o druhý krok, který souvisí s opatřeními proti zatopování centra města. V loňském roce se v první etapě rekonstruovala kanalizace v ulicích Komenského, Čelakovského a v části Betléma. Investorem stavby je společnost Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s.," uvedl Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

Nádrž bude plně pojízdná a měla by fungovat při deštích s většími srážkami jako retenční a má za cíl zadržet prvotní nápor vody. Voda by následně měla postupně odtékat do kanalizace.

„Máme naplánované i třetí opatření proti zatopování v podobě trubní retence v ulici Ležáků. K tomuto třetímu kroku se přístoupí až po vyhodnocení stávajících opatření. Celý systém je navržený jako kaskáda," dodal dále starosta Krčil.

V loňském roce trvala první etapa rekonstrukce kanalizace téměř půl roku a měla za následek také uzavírku ulice Wilsonova, která je jednou z nejvíce vytěžovaných ulic v Hlinsku. Řidiči tak museli při cestě z centra města na nádraží využívat objízdnou trasu ulicemi Ležáků, Luční, Rokycanova, Husova, Na Sadech, Nade Mlýnkem a Erbenova.

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu