Dnes je 10. prosinec 2022, svátek má Julie
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Tipy na pátek a víkend: Dny řemesel v Zemi Keltů, tenisový turnaj v Hlinsku, oslavy 65 let fotbalu v Kameničkách, Setkání veteránů na Rané Vytvořit článek
Tipy na pátek a víkend: Dny řemesel v Zemi Keltů, tenisový turnaj v Hlinsku, oslavy 65 let fotbalu v Kameničkách, Setkání veteránů na Rané
Věra Dvořáková (redakce) - 08. 07. 2022    661    0 Líbil se vám tento článek?

Pátek 8. července 2022

 

Kovářský den v Zemi Keltů Nasavrky

 

Trvání akce od 10:00 do 17:00 hodin. V keltském skanzenu v Nasavrkách se v pátek uskuteční kovářský den v rámci Dnů řemesel. Návštěvníci nahlédnou pod ruce šikovným kovářům a mincířům a uvidí Kelty coby jedny z nejstarších kovářů. Možnost vyrazit si vlastní keltskou minci nebo zkusit ukovat železný hřebík. Siláky čeká i drcení železné rudy. A k návštěvě zve i výrobna voskových modelů a forem pro odlévání bronzu. Vstupné 160 Kč pro dospělé, pro studenty a seniory za 130 Kč, pro děti 90 Kč. 

 

Povídání o kojení v Café Mandala Hlinsko

 

Certifikovaná laktační poradkyně Mgr. Petra Novotná odpovídá na dotazy ohledně kojení, uspávání, krmení a mnohého dalšího. Od 17:00 do 18:00 hodin poradenství pro maminky/rodiče s dětmi. Od 18:00 do 19:00 poradenství pro nastávající maminky/rodiče. Akce občanského sdružení MAMILA. Vstupné zdarma. S sebou si návštěvníci mají vzít vlastní deku, poradna se v případě dobrého počasí uskuteční před kavárnou.

 

Sobota 9. července 2022

 

Memoriál Franty Akrmana a Pepíka Kudláčka v Hlinsku na tenisových kurtech Olšinkách

 

Začátek v 8:30 hodin. 25. ročník turnaje neregistrovaných tenistů ve čtyřhře, dvojice jsou nominovány svazem. 

 

Setkání historických vozidel na letním parketu Raná

 

Začátek v 10:00 hodin. Klub přátel dobré nálady z Rané srdečně zve všechny návštěvníky na Setkání historických vozidel, pohádkovou stezku a odpolední čaje. Vstupné stojí 50 Kč. Bohaté občerstvení samozřejmostí. Konání akce se uskuteční za každého počasí.

 

Železářský a bronzířský den I. v Zemi Keltů Nasavrky

 

Trvání akce od 10:00 do 17:00 hodin. V keltském skanzenu v Nasavrkách se v sobotu uskuteční Železářský a bronzířský den. Návštěvníci se stanou svědky skoro až magické přeměny kamene na kov. Bude se tavit železná ruda metodou starou téměř 3000 let a redukovat malachit na měď. Také se uskuteční kování, odlévání bronzových šperků a stříbrných mincí.Možnost vyrazit si vlastní keltskou minci nebo vyrobit měděný šperk. Vstupné 160 Kč pro dospělé, pro studenty a seniory za 130 Kč, pro děti 90 Kč. 

 

Léto v Boru u Skutče na letním parketě

 

Začátek v sobotu ve 12:00 hodin. Místo konání letní parket v Boru u Skutče, akci pořádá Občerstvení u Ťáska. O odpolední program v duchu trampských písní se postarají písničkáři z kapely Jeden je vadnej. Po zbytek večera hraje pardubická legenda DJ Bangladežo. Vstupné dobrovolné. Bohaté občerstvení

 

Oslavy 65 let fotbalu v Kameničkách

 

Odpoledne plné fotbalu zahájí od 13:00 hodin nejmenší děti z přípravek FK Kameniček zápasy proti stejně starým dětem z Krouny. Následovat budou domácí mladší žáci utkáním proti SK Svratka. Od 16:00 hodin vyběhnou na trávník staré gardy Kameniček a Rváčova. Vrcholem fotbalové části programu pak bude zápas mezi muži FK Kameničky a Legendy Hlinecka. Od 20:00 zahraje k tanci a poslechu kapela Flegmens. Občerstvení zajištěno.

 

Muzikál Můj děda je čert na hradě Košumberk

 

Rodinný pohádkový muzikál. Začátek v 17:00 hodin, vstupné 70 Kč, rodinné 200 Kč. Občerstvení zajištěno. 

 

Taneční zábava se skupinou Parazzit na Letním parketu Dřevíkov

 

Začátek ve 20:00 hodin. K tanci a poslechu hraje kapela Parazzit z Trhové Kamenice. Zábavu pořádá SDH Dřevíkov.

 

Taneční zábava se skupinou III. Cenová na Letním parketu Otradov

 

Začátek ve 20:00 hodin. K tanci a poslechu hraje kapela III. Cenová z Bítovan. 

 

Neděle 10. července 2022

 

Železářský a bronzířský den II. v Zemi Keltů Nasavrky

 

Trvání akce od 10:00 do 17:00 hodin. V keltském skanzenu v Nasavrkách se v sobotu uskuteční druhá část Železářského a bronzířského dne. Po tavbě železné rudy přichází čas zpracovat získanou železnou houbu. Proběhne hutnění na kovatelné železo, bude se dál kovat, odlévat bronz, razit mince. Vstupné 160 Kč pro dospělé, pro studenty a seniory za 130 Kč, pro děti 90 Kč.

 

Koncert Trio Bohémo v kostele Zvěstování Panně Marii v Janovičkách u Luže

 

Začátek v 15:00 hodin. Vystoupí Trio Bohémo (violoncellistka Kristina Vocetková, houslista Matouš Pěruška a klavírista Jan Vojtek). Program: Franc Schubert -  klavírní trio č. 2 Es dur, op.100 a Pau lSchoenfield - Café music. Koncert pořádá Spolek Janovičky.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu