Třetí výhra hlineckých hokejistů v řadě posouvá tým na 3 místo tabulky.
02. 12. 2019.
visibility 1820
Po odehraných dvou třetinách základní soutěže krajské ligy mužů jsou hlinečtí hokejisté na 3. místě s minimálním odstupem 3 bodů na první příčku. Letošní ročník je velice vyrovnaný a všechna utkání mají velký náboj nejinak tomu bylo i v posledním utkání kola.

Hlinečtí Koně byli proti týmu z konce tabulky v roli favorita, ale všichni si byli vědomi, že utkání se nedá podcenit. Lanškrounští Orli již dokázali na domácím ledě porazit či potrápit v letošní sezóně několik favoritů a tento tým nedává kůži zadarmo.

V prvních minutách utkání se hodně bruslilo, ale brankáři ani na jedné straně moc práce neměli. V 7 minutě si vytvořil první šanci D. Pazourek s J. Plachým, ale branka nepadla. Blíže k ní měli domácí Orli v první přesilovce v 9 minutě, protože si v pásmu vytvořili tlak a dvě brankové příležitosti, ale nemířili přesně. Ve 12 minutě založil pěknou protiakci J. Hron z roku útočného pásma poté nabil J. Dítě přesně na hůl D. Homoly a ten ostrou střelou propálil  Šolce poprvé 0:1. Hlinečtí měli dobrý pohyb i v druhé části utkání a vytvářeli si šance po chybách domácích v obranné činnosti již v první minutě měl gólovou příležitost opět D. Homola a poté také T. Hudec. Ve 26 minutě se při brejcích z obou stran vyznamenali brankáři na jedné i druhé straně.V 27 mohl využít přesilovku J. Plachý dorážku však Šolc zmařil nastaveným betonem, ale hosté si vytvářeli čím dál větší tlak. Toho využil v 31 minutě osamocený J. Dítě před brankou, který neváhal z první využít přesnou přihrávku J. Hrona z poza branky 0:2. O dvě minuty později nabruslil do pásma D. Homola  a ukázkovou souhrou si dvakrát vyměnil kotouč s J. Dítě a zvýšil prakticky do prázdné branky 0:3.  Ve 35 minutě mohlo být ještě radostněji, když M. Zdražil přesně přihrál D. Králíčkovi, který neváhal se střelou, ale Šolcova lapačka byla stejně rychlá.  Domácí byli pod tlakem a v 38 minutě fauloval Paclík. 4 vteřiny před koncem třetiny nahrál P.Fink na P. Vlčka, který tvrdou střelou po ledě propáli vše co mu stálo v cestě 0:4. I v závěrečné části  si hosté vytvářeli šance ve 42 minutě rozezněla střela D. Skotara tyč. Ve 45 minutě opět gólovka dua Plachý - Vlček . V 55 minutě dokázali domácí snížit na 1:4 po přesné střele Vogela pod horní tyč. Odpověd hlineckých však přišla hned po deseti vteřinách, kdy  do přečíslení ujel D. Skotar a načasoval přesnou přihrávku na najetého D. Králíčka, který pečetil výhru na konečných  1:5.

Ve středu je volný hrací den a v neděli 8.12. přivítáme na domácím ledě skláře ze Světlé n/S od 17:30 hod.

utkání: Lanškroun : Hlinsko
skóre: 1 : 5
třetiny: 0:1, 0:3, 1:1
branky domácí: 55. Vogel (Janík)
branky hosté: 13. Homola (Dítě, Beneš) 32. Dítě (Hron) 34. Homola (Dítě) 40. Vlček (Fink, Pazourek) 55. Králíček (Skotar, Beneš)
sestava domácí: Šolc - Pražák, Boruch, Štěpánek, Rozbroj, Kužílek, Malý, Řehák, Janík, Nastoupil, Marek, Pejcha, Paclík, Drlík, Čada, Vogel, Holub
sestava hosté: Gregor - Sobotka, Fink, Beneš, Hudec T., Lenoch Š., Skotar - Homola,Hron, Dítě, Pazourek, Vlček, Plachý, Králíček, Nečas, Zdražil