Trutnov si výhru pohlídal
12. 12. 2022.
visibility 540

H l i n s k o -  Domácí se již ve třetím utkání potýkají s produktivitou. Trutnov získal ve druhé třetině vedení o tři branky a i přes velkou snahu se domácím vyrovnání nepodařilo.

Již ve druhé minutě si Trutnov vytvořil brankovou příležitost, kterou Vl. Saifr bezvadně kryl, domácí mohli naopak skórovat v 7. minutě po akci Jílka s Kubalem a Štěpánkem. V 10. minutě pálil mezi kruhy na branku Pluháčka O. Karásek. Skóre ale otevřel střelou z úhlu přesně pod pravou horní tyč Šimoníček 0:1. Domácí ubránili oslabení po faulu Finka se štěstím, když po střele obránce Váchy zazvonila pravá tyč. Horses se snažili o srovnání, v 16. minutě si vytvořil šanci Štěpánek a následně i T. Prachař. Domácí měli sice více střeleckých pokusů na branku soupeře, ale do kabin se šlo s jednobrankovým vedením soupeře.

Druhá část nezačala z podhledu domácích dobře, inkasovali ze skrumáže před brankou po necelé minutě, kdy se prosadil nejlepší hráč hostí se zkušenostmi z extraligy a zahraničních štací R. Vondráček 0:2. Ve 23. minutě měli Horses výhodu přesilovky po faulu na T. Prachaře. V početní převaze pálili M. Machač, M. Nepokoj a také O. Karásek. Ke snížení brankového rozdílu došlo paradoxně v přesilové hře hostí. Dlouhým nahozeným kotoučem přes celé kluziště M. Machač nachytal gólmana hostí Pluháčka na hruškách, puk po dopadu proklouzl mezi jeho betony 1:2. Hosté však zareogovali bleskurychle, v pokračující přesilovce opět skóroval veterán R. Vondráček 1:3. Hlinečtí nevyužili dvě příležitosti v 35. minutě a ve snaze snížit na kontaktní branku si nepohlídali ve 40. minutě Smékala, který pláchl obráncům a střelou z kruhu zvýšil brankou do šatny na 1:4.

Do třetí části hlinecký trenér provedl změny v sestavě s cílem zatlačit soupeře do defenzívy, což se povedlo. Ve 43. minutě M. Machač vyslal do brejku O. Karáska, který přihrávku o zadní mantinel proměnil tvrdou střelou 2:4. Branka nastartovala domácí do dalšího úsili a tlačili se do obranného pásma hostí. V přesilové hře ve 49. minutě chybělo ke kontaktní  brance blízko, ale muška hlineckých nebyla přesná. Hosté zkušeně bránili a na změně stavu nic nezměnilo ani dvouminutové power-play a minutová přesilovka šest na tři. Trutnov si stav pohlídal.

Hlasy po utkání:
P. Rohlík hlavní trenér: „Velmi silný a zkušený tým Trutnova potrestal nekompromisně každou naši chybu. My jsme naše šance nevyužili a to rozhodlo. Měli jsme malý tlak do branky. Bylo to, ale způsobeno dobře organizovanou obranou soupeře. Musíme uznat, že dnes byl Trutnov lepší a zaslouženě vyhrál."