Utkání v Poličce ukončeno za stavu 2:7 pro Horses ve 47 minutě
21. 02. 2023
visibility 928

P o l i č k a -  Utkání v Poličce se nedohrálo, z důvodu rozbití rolby a nezpůsobilé ledové plochy bylo po dohodě obou týmů předčasně ukončeno.

Domácí hráči Spartaku vstoupili do utkání aktivně a ve 3. minutě šli do vedení po brance Elise. To však bylo naposledy v utkání. Horses vyrovnali v přesilové hře v 19. minutě po kombinaci M. Machače a O. Karáska, po které pálil z vrcholu kruhu M. Kišš 1:1.  Domácí zahrozili z protiútoku brejkem Boštíka, ale z protiútoku po šikovné přihrávce T. Prachaře pohotovou střelou překonal Víta v brance domácích R. Chvojka 1:2.

Druhá třetina byla ve znamení pěkných brankových akcí hlineckých hráčů. Ve 23. minutě si sjel z modré čáry na přihrávku R. Chvojky P. Beneš a bez přípravy pálil do odkryté části branky 1:3. O minutu později to bylo již 1:4, když po přihrávce M. Machače skóroval aktivně hrající O. Karásek. Domácí snížili v přesilové hře (pykal T.Grygar) ve 26. minutě po střele Malenovského 2:4. Domácí branka povzbudila tak, že sevřeli hosty v obranném pásmu. Hejich tlak však rychle zastavila akce J. Hrona, který vyvezl kotouč podél hrazení až za branku domácích a rozehrál kotouč před jejich branku. Tam už O. Karásek tlačil kotouč za branku, to se nepovedlo, ale puk se odrazil k připravenému M. Kiššovi, který zametl kotouč pohotově do branky  2:5. V brance hostí vystřídal T. Vlka gólman P. Sodomka, který pochytal všechny pokusy domucích.  Ve 35. minutě další pěkná akce Horses v podání finální přihrávky T. Prachaře na R. Chvojku, který z bezprostřední blizkosti branky poslal kotouč pod horní tyč Vítovy svatyně 2:6.

Ve třetí třetině hlinečtí dohrávali přesilovou hru z konce druhé třetiny po sekání Prokopce. Bohužel na neupravené ledové ploše. Horses se usadili v pásmu domácích a přesnou přihrávku M. Kišše bez váhání zpracoval A. Brázda a poslal kotouč pod horní tyč 2:7. Ve 43. minutě zahrozili domácí ještě brejkem při špatném střídání hostí, ale P. Sodomka podržel hosty skvělými zásahy. Od 45. minuty se začalo na ledě přiostřovat, zejména hrubý faul Elise na P. Beneše zaváněl úmyslem zranit. Ve 48. minutě po přerušení hry byl zápas ukončen.

Hlasy po utkání: trenér P. Rohlík - „Zpočátku utkání jsme se dostávali pomalu do tempa. Dělali jsme chyby a soupeř nás po zásluze potrestal vstřelenou brankou. Postupem času jsme si v první třetině vypracovali šance, ale zakončení bylo velmi nedůrazné. Až na konci úvodní třetiny jsme skóre otočili. Od druhé třetiny jsme již hráli podle představ, utkání měli pod kontrolou  a po hezkých kombinačních akcích navyšovali skóre. Mrzí mě chvílemi laxní přístup v obranné fázi.”