Dnes je 7. prosinec 2022, svátek má Ambrož a Aenjamín
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Politika V druhé polovině října bude zvolené nové vedení hlinecké radnice Vytvořit článek
V druhé polovině října bude zvolené nové vedení hlinecké radnice
Petr Laštůvka (redakce) - 30. 09. 2022    494    0 Líbil se vám tento článek?

Nové složení vedení hlinecké radnice by mohlo být známo v pondělí 17. října, kdy se uskuteční ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva města Hlinsko. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva města se volí starosta, místostarosta a další členové rady města. Podle ustanovení zákona se má sejít nové zastupitelstvo nejpozději do 25 dní po vyhlášení výsledků voleb.

V Hlinsku je voleno celkem 21 zastupitelů. V letošních komunálních volbách získalo politické uskupení Prosperující Hlinsko s podporou ČSSD a 3PK 13 mandátů, strana KDU-ČSL 3 mandáty, hnutí HLINSKO SOBĚ 2 mandáty, Sdružení ODS a nezávislých kandidátů 2 mandáty a Komunistická strana Čech a Moravy 1 mandát.

„Výsledek voleb je pro nás obrovský závazek a jsem samozřejmě rád a potěšen, protože to je ocenění práce celého našeho týmu a velice si vážím toho, že naši spoluobčané a sousedé viděli, co se tady za poslední roky udělalo. Zisk mandátů je odraz toho, co se zde podařilo našemu týmu udělat. Určitě si nemyslím, že ta podpora a velká důvěra je pro nás samozřejmost. To tak nechápeme, naopak, je to pro nás poměrně veliký závazek, abychom dokázali dynamiku rozvoje města a investic udržet. I když v tuto chvíli jako společnost vstupujeme do složitého období," řekl k výsledku komunálních voleb Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Starostu Krčila mrzela nízká volební účast v Hlinsku, která dosáhla 44,40 %. „Překvapila mě nízká volební účast, která nedosáhla ani padesáti procent i v rámci celé republiky. Myslím si, že u komunálních voleb to není dobře. Jsou to místní záležitosti, o kterých se v těchto volbách rozhoduje a tam si myslím, že by volební účast tomuto typu voleb slušela mnohem vyšší o dvacet až pětadvacet procent. To je můj názor," uzavřel hodnocení voleb Miroslav Krčil.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu