Dnes je 5. únor 2023, svátek má Dobromila
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Město Hlinsko V letošním roce bude zahájena rekonstrukce radnice Vytvořit článek
V letošním roce bude zahájena rekonstrukce radnice
Věra Dvořáková (redakce) - 11. 06. 2022    656    0 Líbil se vám tento článek?

Budova hlinecké radnice na Poděbradově náměstí podstoupí v letošním roce renovaci střechy a venkovní fasády. Odvlhčeny budou také nejspodnější části budovy, na připravovanou rekonstrukci dohlíží Národní památkový ústav. Opravy si vyžádají investici ve výši dvou milionů korun.

 

„Všechny zásahy do historické budovy musí být konzultovány s Národním památkovým ústavem, ale když všechno dobře dopadne, s rekonstrukcí by se mělo začít ještě letos. Již proběhly naceňovací práce ohledně rekonstrukce střechy a ostatní práce jsou v přípravné fázi. Je potřeba připravit dokumentaci pro památkáře a pokračovat pak dle jejich usnesení. Zachován by měl být i současný zelený nátěr. Někde bude potřeba i vyměnit okna a provést různé dílčí opravy. Celková investice města by měla být kolem dvou milionů korun,” uvádí k opravě budovy radnice starosta Hlinska Miroslav Krčil.

 

Radnice je nejvýraznější budovou na Poděbradově náměstí. Vybudována byla v letech 1788 až 1792 na místě bývalé radnice, která zde stála již od roku 1598. Hranolová věž byla k hlavnímu průčelí přistavěna v roce 1839 a do nynější podoby byla budova upravena v roce 1850.

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu