V okresním derby zvítězil soupeř nejtěsnějším rozdílem
01. 11. 2022
visibility 605

H l i n s k o -  V derby si všechny body odvezl soupeř. Domácí hráči měli velkou motivaci, ale v porovnání s utkáním v Litomyšli jejich hra postrádala větší přesnost a rychlost v rozehrávce.

Hosté si v úvodní části vynutili tlak k čemuž přispělo zbytečné vyloučení již ve druhé minutě utkání. Domácí oslabení ubránili, ale tlak hostí pokračoval. Úvodní branka padla ve 12. minutě po přečíslení domácí obrany a přihrávce Plcha na  M. Kostku, který potvrdil střeleckou formu 0:1. Šanci na vyrovnání si vytvořil M. Kišš s O. Karáskem, ale jeho teč hostující gólman zlikvidoval. Další šance přicházely jen zřídka, jednou z mála byla i bekhendová střela J. Hrona po souboji na zadním mantinelu v pásmu soupeře.

Ve druhé části domácí více vyrovnali hru, ale ani dvě přesilové hry nevedly ke srovnání stavu. To hosté dokázali svoji početní výhodu využít ve 38. minutě za několik vteřin a opět se gólově prosadil Kostka 0:2.

Do třetí části nenastoupil pro bolest v rameni R. Chvojka a trenér domácích musel provést úpravy v sestavě pro změnu vývoje utkání. Horses v úvodu třetí části snížli stav na 1:2 po přihrávce M. Machače na najetého J. Jílka, který se v rychlosti dostal přes obránce a proměnil svoji šanci. O minutu později zlikvidoval Vl. Saifr skvělým zákrokem obrovskou šanci Poláka. Ve 48. minutě jsme nevyužili přesilovou hru, přestože P. Beneš třikrát pálil na branku, ale žádný kotouč se nepodařilo dostat za záda chrudimského gólmana.  O šanci vyrovnat přišli domácí při oslabení za špatné střídání v 56. a 57. minutě. Dvojnásobné oslabení však dokázali po výborných zásazích V. Saifra ubránit. Domácí faulovali v enormní snaze o vyrovnání i v 60. minutě a hosté pak již zkušeně podrželi kotouč a dotáhli svoje jednobrankové vedení až do závěrečné sirény.