V Poličce výhra až po prodloužení
Profilovka
10. 10. 2022.
visibility 768

P o l i č k a -  K nedělnímu utkání odjižděli Horses v sestavě bez celé řady zraněných a nemocných hráčů. Aby tomu nebylo konec, tak navíc utkání nedohráli další tři hráči. Výrhra se vůbec nerodila snadno i když hlinečtí byli favoritem utkání. V hlavách hráčů byly zcela jistě vysoké výhry v přípravě a výsledky soupeře z posledních utkání, díky tomu si možná mysleli, že soupeř nebude vzdorovat dlouho. Opak byl pravdou.

Hlinečtí se ujali vedení již ve druhé minutě utkání po střele R. Chvojky, kterému na vrchol kruhu nabil zpoza branky T. Grygar. Vedení hostů však netrvalo dlouho, prakticky z protiútoku přečíslili domácí obranu hostí v nájezdu dva na jedna, Kunstmüler přesně přihrál Boštíkovi, který pohotovou střelou vyrovnal 1:1. V přesilové hře ve 14. minutě rozezněl horní tyč Kličkovy branky dělovkou M. Nepokoj, ale domácí zbylou část ubránili. Na začátku 18. minuty rozehrál pěknou akci J. Hron přes P. Beneše, který naznačil střelu, natáhl na sebe pozornost gólmana a předložil R. Chvojkovi přihrávku, kterou stačilo jen zamést do prázdné branky 1:2.

Ve 23. minutě nevyužil samostatný nájezd M. Kišš, když vypíchl kotouč soupeři při špatné rozehrávce. Domácí měli možnost přesilové hry v 25. minutě, ve které se do dalšího samostaného nájezdu probil P. Štěpánek, jeho pokus ztroskotal na betonech Kličky. Další brankovou příležitost měl P. Štěpánek ve 34. minutě a prudkou střelu pod horní tyč, puk však vylétl od zadní tyče zpět před brankoviště,  branka byla uznána až po poradě všech rozhodčích 1:3. Dvoubrankové vedení nemělo dlouhé trvání, domácí srovnali stav dvěma slepenými brankami v 35. minutě 3:3, které byly z kategorie laciných. V 39. minutě navíc T. Vlk v brance hostí čelil samostatnému nájezdu Boštíka, jeho střelu však vytáhl lapačkou.

Ve třetí třetině šli Horses opět do vedení po akci T. Hudce, který přihrál přesně najetemu D.Brožkovi, který z první poslal puk pod horní tyč Kličkovy branky 3:4. Ve 47. minutě mohl zvýšil O. Karásek. Domácí však bojovali a podařilo se jim vyrovnat ve 49. minutě šťastnou a dobře viditelnou střelou Poula z dálky 4:4. V 54. minutě hlinečtí ubránili přesilovku domácích. Svoji šanci promarnili v 58. minutě, kdy naopak pykali domácí a nedokázali soupeři zasadit rozhodující úder. Horses výhru na svoji stranu tak strhli až v prodloužení, když přihrávku D. Brožka nadvakrát dostal za Kličkovy betony T. Hudec 4:5.

Hlasy po utkání: R. Chlada - V utkání chyběla z důvodu zranění z předchozích zápasů řada hráčů, navíc se přidaly nemoci dalších hráčů. Sestava rozhodně nebyla optimální , avšak výkon také ne. V utkání jsme nedokázali proměnit přesilovky ani vyložené šance a domácí tak chytli příležitost za pačesy. Zbytečně jsme ztratili bod. Co je však horší, že utkání nedohráli další tři hráči.